понеділок, 26 травня 2014 р.

Виставка акварелі Аркадія Зернецького

У музеї історії Києва відбувалась виставка київських акварелей художника Аркадія Зернецького. Більше 140 картин, на яких зображений київські пейзажі і дворики, надали для виставки діти художника. Всі його сім'я зберігає вдома. Аркадій Зернецький писав Київ 50 - 60 -х років.

- Це був пік розвитку акварельного живопису в Україні, розповідає адміністратор зі зв'язків з громадськістю музею історії Києва Світлана Гловак.

- Раніше покоління художників було дуже глибоке, фундаментальне, дуже серйозно підходили до своєї справи. Були високі художні школи. Акварель сьогодні в класичному розумінні відходить. Це дуже тонкий вид мистецтва, який вимагає значної майстерності. Щоб написати картину аквареллю, потрібно, щоб рука не помилилася. Якщо пишеш маслом, на полотні можна щось виправити або переписати. Акварель же моментально висихає. Якщо вже ти тонкий штрих написав, то таким він і залишиться, якщо помилився, значить, картини не отримаєш. Сьогодні акварельних полотен майже немає. Люди поспішають жити і мало віддають часу відточенню художньої майстерності. Але художники все - одно мріють, що школа акварелістів відродиться.


Аркадій Федорович Зернецький - художник- аквареліст , архітектор , педагог. Кандидат архітектури (1967). Член Спілки архітекторів УРСР ( 1962). Народився 23 жовтня 1932 в Києві в сім'ї службовців.
У 1950 році закінчив в Києві загальноосвітню середню школу, в 1956 році - Київський інженерно-будівельний інститут (архітектурний факультет), де був залишений на викладацьку роботу на кафедрі рисунка та живопису.
У роки навчання в інституті багато часу приділяв малюнку і живопису. Будучи викладачем продовжував багато працювати і експериментувати. Досягнувши значних успіхів в техніці акварелі, він перейшов до техніки живопису гуашшю. Це дало йому можливість більш вільно творити і створювати вже творчі композиції природних ландшафтів і пам'яток архітектури.
У 1965 році був направлений від КІСІ на три роки в цільову аспірантуру Московського архітектурного інституту на кафедру живопису. Під час навчання в аспірантурі він продовжував багато працювати.
У вільний час їздив з етюдником по передмістях Москви, відвідав Ленінград, Псков, Новгород та ін міста Росії. Добрався навіть до Кижей.
Писав етюди і створив колоритні композиції пам'яток архітектури, передав своєрідність ландшафтів природи.
Аркадій Зернецький - автор акварельних робіт, багато з яких присвячені Києву.

Виставку в Музеї історії Києва організував син Аркадія Зернецького - Федір Зернецький.
 
Федір Аркадійович Зернецький - архітектор, антиквар, меценат. Директор антикварного салону «Епоха» (з 1993 року). Майстер спорту з регбі (1985). Народився 10 грудня 1967 в Києві.
З ранніх років Федір дотримувався своєї пристрасті до мистецтва і красивих старовинних речей. Любов до антикваріату почалася з невеликого старовинного столика, який він у дитинстві притягнув додому з вулиці.
26 травня 1993 на базі відомої Київської реставраційної майстерні на Андріївському узвозі Федір Зернецький з партнером Андрієм Соломахіним створили антикварний салон «Епоха» (реставрація, експертна оцінка, покупка і продаж антикваріату, архітектурна та дизайнерська діяльність).
У 2000 році відкрилася також галерея, в якій експонуються раритетні твори мистецтва, проводяться виставки та аукціони.
Фірма «Епоха » тісно співпрацює з багатьма музеями міста Києва та України .

Олег Дружів

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі