четвер, 22 травня 2014 р.

Сорос закликав ЄС організувати Україні "план Маршалла"

Сорос закликав ЄС організувати Україні "план Маршалла"Мільярдер вважає Україну цікавим об'єктом для інвестицій

Мільярдер Джордж Сорос закликав лідерів Європейського Союзу організувати терміновий план допомоги Україні за аналогією з тією підтримкою, що США надали європейським країнам після Другої світової війни ("план Маршалла").

"Україна потребує термінового сучасного аналогу "плану Маршалла", за допомогою якого США допомогли перебудувати Європу після Другої світової війни. Німеччина повинна сьогодні зіграти таку саму роль, яку США зіграли тоді", - цитує заяву Сороса агентство "Прайм".

Він також додав, що фонд "Відродження", що працює в Україні з 1990 року, не причетний до заворушень, хоча і "виступав у якості захисника тих, кого торкнулися офіційні репресії".

Після розгону мітингу в Києві 30 листопада фонд заявив про припинення співпраці з українською владою. Тепер же фонд готовий підтримати прагнення українців до будівництва демократичних інститутів, стверджує Сорос. За його словами, Україна відрізняється "диверсифікованою економікою" і "високою якістю людського капіталу" і тому потенційно цікава як об'єкт для інвестицій.

"План Маршалла" (за іменем держсекретаря Джорджа Маршалла) охопив 16 країн Європи, включно із Західною Німеччиною, які отримали допомогу на суму близько 13 млрд доларів (майже 100 млрд за нинішніми цінами). У 1948-1951 роках, коли діяв цей план, економіка Західної Європи зросла стрімкими темпами, які дозволили їй швидко подолати довоєнний рівень розвитку. 

Протягом 1948 - 1951 рр. . США здійснювали допомогу у вигляді субсидій і кредитів різним країнам Європи, включаючи Австрію, Францію, Західну Німеччину, Італію, Нідерланди і Великобританію. Вважається, що основна функція цієї допомоги полягала в поповненні валютних резервів і відновленні таким чином впевненості у фінансовій стабільності, а також у забезпеченні економіки цих країн оборотним капіталом, що дозволило здійснити лібералізацію виробництва і цін.
 Ця програма була покликана перешкодити розвалу Європи, сприяти створенню розвиненої економіки західноєвропейських країн. Основними напрямками допомоги стали субсидії і кредити, що склали десяту частину загального обсягу вкладень в відновлювану економіку країн. Допомога передбачала прийняття деяких зобов'язань з боку країн Європи, зокрема мова йшла про відновлення нормального функціонування зовнішньої торгівлі. При проведенні цієї програми в життя враховувалися американські інтереси. Так, наприклад, вибір товарів для імпорту залишався за США і не завжди відповідав запитам європейських країн, то ж стосувалося і фінансування закупівель устаткування. Крім того, США мали певні пільги у вигляді доступу до джерел сировини, придбання товарів. Загалом програма може розглядатися як зразкова, так як вона була заснована на збігу довгострокових інтересів партнерів, пов'язаних з розвитком виробництва і торгівлі, дозволила створити основу для подальшого розвитку, підготувала створення потужного економічного потенціалу, який згодом привів до витіснення європейськими країнами США з лідерів по деяким економічним показникам.


Ігор Друженко

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі