понеділок, 7 квітня 2014 р.

Болгарській поліції вдалося розблокувати будівлю парламенту Болгарії в 2013 році.

Болгарській поліції вдалося в ніч на 24 липня 2013 року розчистити вихід з будівлі парламенту в Софії, раніше забарикадований учасниками антиурядової демонстрації. 

Для звільнення виходу з будівлі були залучені сотні бійців в додатковому обмундируванні. Крім того, співробітники поліції використовували бульдозер, щоб частково розібрати встановлені демонстрантами барикади з урн, клумб та інших предметів. 

Загонам болгарської поліції особливого призначення вдалося розбити протестуючих на окремі групи і створити коридор для виведення з будівлі людей. 

У результаті будівлю парламенту змогли покинути замкнені в ньому міністри і депутати Болгарської соціалістичної партії і Руху за права і свободи у супроводі співробітників поліції. Повідомлялося, що в будівлі знаходилися більше ста чоловік. 

Багато протестуючих постраждали під час зіткнення з поліцією. Болгарські ЗМІ повідомляли про дев'ять постраждалих, зокрема двох співробітниках поліції. 

Натовп з кількох тисяч осіб заблокував вихід з будівлі парламенту увечері 23 липня. Перша спроба поліції звільнити заблокованих в будівлі людей, вивізши їх на автобусі, виявилася невдалою: правоохоронці не змогли відтіснити демонстрантів і звільнити проїзд. 
Ближче до ночі поліцейські застосували палиці, але очистити підходи до будівлі парламенту і почати евакуацію депутатів їм вдалося лише до ранку. 

Масові акції з вимогами відставки уряду почалися після призначення головою Служби безпеки Болгарії медіамагната Деляна Пеевскі, що не користувався популярністю у населення. 

Віктор Друг 

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі