пʼятниця, 4 квітня 2014 р.

Росія озброюється супересмінцями

Есмінець проекту 956 "Сарич".

Супересмінець буде озброєний крилатими ракетами, а також перспективними комплексами ППО і ПРО.

Військово -морський флот РФ визначив свій найбільший проект найближчого десятиліття. Главкомат ВМФ РФ затвердив передескізний проект есмінця дальньої морської зони, який представило бюро (ПКБ) «Північне» в Санкт -Петербурзі.

Останній великий корабель російські, а тоді ще радянські кораблебудівники побудували в 1989 році - тоді на воду був спущений важкий атомний ракетний крейсер "Петро Великий", який у 1998 році став флагманом російського флоту і найбільшим в світі бойовим кораблем (не рахуючи авіаносців).

Після захисту проекту протягом 2-3 років конструктори пропрацюють технічну документацію, зовнішній вигляд корабля і його озброєння.

Представник оборонно-промислового комплексу (ОПК) Росії пояснив у розмові з кореспондентами, що новий есмінець стане найбільшим військовим кораблем, спроектованим і побудованим з часів СРСР.

- Водотоннажність есмінця передбачається рівним або трохи меншим ніж ракетних крейсерів проекту 1164 «Москва». Тобто в районі 12 тис. т. Це універсальний корабель з ударними, протичовновими, протиповітряними і навіть протиракетними функціями. Він також зможе підтримувати вогнем наземні війська в прибережних зонах, - повідомило джерело в ОПК.

Поки досить важко уявити величезний есмінець розміром з флагмана Чорноморського флоту крейсер «Москва» і який перевершує американські крейсери КРО (керована ракетна зброя) класу Ticonderoga. У флоті США всі 27 наявних крейсерів - саме цієї серії.

Супересмінець буде озброєний протикорабельними ракетами, крилатими ракетами для ударів по наземних цілях, перспективними комплексами ППО і ПРО, у тому числі С- 500 «Прометей». Для боротьби з підводними об'єктами планується оснастити його гідроакустичною станцією і торпедами .

У флоті СРСР і Росії був єдиний есмінець проекту 956 - «Современний». При водотоннажності 8 тис. т він озброювався тільки протикорабельними ракетами «Москіт» і комплексами ППО, а засобів проти субмарин не мав. Есмінець виявився дуже вимогливим до обслуговування енергетичної установки, особливо до якості котельні води. Тому починаючи з 1990 років із серії в 17 кораблів в строю залишилися дев'ять, решта списані і утилізовані.

- Есмінець нашому ВМФ потрібен до зарізу, а водотоннажність нехай не бентежить. Основний американський есмінець типу Arleigh Burke теж чималенький - 9648 т, несе крилаті ракети Tomahawk і протикорабельні Harpoon. У всіх 62 есмінців ППО найпотужніша, з системою Aegis, - прокоментував представник ОПК.

За його словами, великі розміри диктуються завданням забезпечувати бойову стійкість корабельних угруповань у віддалених районах Світового океану і дії морської піхоти в експедиційних операціях.

У першу чергу новий есмінець повинен захищати вертольотоносці «Містраль», а в подальшому - і перспективні атомні авіаносці.

Мінімальна кількість одиниць у серії - три.

- Непогано б мати по дев'ять нових есмінців на Тихоокеанському та Північному флотах, ще штук п'ять на Балтиці. Але в першу чергу - на Тихому океані. Основним завданням ставити забезпечення розгортання підводних човнів, - заявив контр-адмірал у відставці Володимир Захаров.

Нагадаємо, основа надводних військово-морських сил Росії - крейсери 1164, великі протичовнові кораблі 1155, есмінці 956.

В. Соколов
(По матеріалам зарубіжних ЗМІ)

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі