середа, 19 березня 2014 р.

Холодна ввічливість .

Відточені, прекрасно завуальовані нормами етикету підколки і приниження десь у другому шарі підтексту. Зневажливі усмішки, і шепотіння інтриганів. Два угруповання навколо двох кандидатів почали вишукане, по- Оксфордському ввічливе і академічно жорстоке взаємне метання бруду .

У кого є родичі - вчителі (викладачі), чудово уявляють собі, яке ж зміїне гніздо може представляти собою безневинна вчительська. За строгими костюмами і відточеними формулюваннями криється нестримна боротьба амбіцій. Показова повага до колег - лише акуратний фантик, обгортка для персональної заздрості і жовчі в бік більш (або ж менш) успішних побратимів на академічній стезі. Люди, які на лекціях говорять про високі матерії, виховують майбутнє покоління, прищеплюючи їм стандарти етики або ж моралі, залишають свій патетичний багаж в аудиторіях. Гонки за адміністративними посадами , розподілом навчального навантаження або ж отриманням грантів перетворюють пишномовних інтелектуалів у забавних щурів у фраках, які ганяють по кампусу в пошуках сиру.

У всьому цьому - дивовижна інтеллегентность, ввічливість. Милі ха-ха, нескінченні зустрічі за вином (ось вже до речі привід заздрити професурі - у них що не посиденьки, так перед каміном і з пляшкою хорошого вина!), Підкилимні інтриги і старі образи - і вся принадність у тому, що дорослі розумні люди грають нібито в шкільні ігри. Переманювання супротивників, дражнилки за спиною, дешеві образливі листівки, звинувачення в дусі "сам -дурень".

І саме чарівне -це політика, політика в чистому, рафінованому вигляді . У маленькій групі розвивається саме політична боротьба - питання боротьби і суперництва, лідерів і їх слабкості, важливість і крихкість команди, величезна роль дрібниць і випадково сказаних слів. Всього 13 осіб - а політична гра, гідна хрестоматій для студентів. Милий аристократизм, долю чималого коледжу, сотень студентів, вирішує купка з 13 амбітних професорів  частина з яких вже дуже поважного віку ( що не заважає їм диктувати свою волю). Жага грошей, посад і влади сварить друзів, мирить ворогів, точить шлюби і підриває депресії. І що саме зворушливе, все це відбувається в пасторальних декораціях кампуса. І атрибутика, всі ці чудові ритуали і регламентні дурниці - які дарують таємничу символічну владу ...

Рафінування політика, щурячі перегони в британській академічній атмосфері - що може бути витонченіше ?

І. Мельник

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі