вівторок, 18 березня 2014 р.

ШВАЙКА ВИСТУПИВ ПРОТИ РИНКУ ЗЕМЕЛЬ СІЛЬГОСППРИЗНАЧЕННЯ

Міністр аграрної політики і продовольства Ігор Швайка вважає небажаним відкриття ринку сільськогосподарських земель в Україні через ризики, яке несе цей процес власникам земельних паїв.

Законопроект про обіг земель сільгосппризначення допрацюють до жовтня.

"Продаж земельних ділянок між громадянами або між громадянами та юридичними особами, на мою особисту думку, є небажаним. Оскільки, знаючи про відсутність робочих місць, про фактичні злидні на селі, дуже легко можна у того чи іншого селянина" видурити "його земельний пай" , - сказав він в інтерв'ю агентству "Інтерфакс- Україна " 

На думку І. Швайки, більшість українських сільгоспвиробників цілком влаштовують діючі орендні відносини.

Водночас міністр вважає необхідною роботу такої установи, як Державний земельний банк, хоча в даний час банк практично не функціонує.

"Держзембанк в принципі потрібен, оскільки оборот землі від громадян до держави повинен відбуватися. Тобто, має бути спеціалізована установа. Наприклад, Земельний банк", - сказав І. Швайка.

Як повідомлялося, мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення в Україні триває більше 10 років. Вперше він був введений 2002 році. У 2012 році Верховна Рада продовжила його до 1 січня 2016 року.

Джерело: UBR

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі