неділя, 22 грудня 2013 р.

Європарламент схвалив створення прокуратури ЄС для боротьби з розкраданнями з бюджету

У Євросоюзі з'явиться спеціальний чиновник, який особисто відповідає за розслідування кожного факту зловживань грошима спільноти.

Депутати Європарламенту підтримали ініціативу створення Європейського офісу громадського прокурора - нової структури по боротьбі з розкраданням і нецільовим витрачанням коштів з бюджету ЄС. Про це йдеться в  резолюції ухваленій найвищим законодавчим органом ЄС. Документ присвячений п'ятирічному плану дій по боротьбі з організованою злочинністю.

"Нам необхідно ефективніше координувати дії національних прокурорських служб", - заявила на прес-конференції один з авторів проекту єврокомісар з юстиції, фундаментальних прав і громадянства Вівіан Редінг. За її словами, до складу європейської прокуратури повинен увійти прокурор і чотири заступники, які працюватимуть у головному офісі, імовірно в Брюсселі. Роботу на місцях будуть виконувати так звані "прокурори - делегати", які будуть призначатися із числа співробітників національної прокуратури. Слухання справ здійснюватиметься в національних судах.

Таким чином, в Євросоюзі з'явиться спеціальний чиновник, який особисто відповідає за розслідування кожного факту зловживань грошима спільноти.

Крім того парламентарі висловилися за те, щоб люди, викриті у відмиванні грошей і корупції, надалі не допускалися до тендерів в ЄС і не могли займати державні посади. У Європарламенті також запропонували фінансувати соціальні програми з вилучених авуарів злочинців.

Згідно з даними Європолу, на території ЄС діє близько 3,6 тисячі міжнародних організованих злочинних угруповань.

О. Сирота

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі