четвер, 7 листопада 2013 р.

ЦІННОСТІ ЖИТТЯ

Що таке моральні цінності? Це моральні та етичні принципи, які ми вважаємо правильними і важливими . У їх числі : любов, чесність, волелюбність, вміння прощати, повага до життя, самовладання . Таким чином, від наших моральних цінностей залежить те, як ми себе ведемо, які пріоритети ставимо, як ставимося до людей, а також яке моральне керівництво даємо своїм дітям . Однак , незважаючи на всю свою значимість , моральні цінності сьогодні в занепаді. 
МОРАЛЬНИЙ ЗАНЕПАД 
Ймовірно, найбільш загальновизнаним універсальним моральним законом є " золоте правило " ». Що це за правило ? Воно звучить так: « У ​​всьому чиніть з людьми так , як хочете , щоб вони чинили з вами »(Матвія 7:12). 
ІСТИННІ ЦІННОСТІ
 Тільки моральні цінності приносять людям справжнє задоволення і щастя. Це такі якості, як любов, доброта, щедрість і чесність.Любов до людей. Якщо ви навчилися любити, то щастя саме постукає до вас у двері . Люди потребують любові. Без неї вони не можуть бути по-справжньому щасливі. У Біблії сказано: «Одягніться в любов, бо вона - вчинені узи єдності» (Колосян 3:14) . Служитель Бога, який записав ці слова , також зробив висновок: «Якщо ... не маю любові , то я - ніщо » ( Коринтян 13:2 ) .Тут мова йде не про чуттєвої любові і не про сентиментальність, а про любов, засновану на принципах. Саме вона спонукає нас безкорисливо надавати допомогу людям, які нам не завжди знайомі. У Коринтян 13:4-7 говориться: «Любов довготерпелива і добра. Любов не ревнива, не хвалькувата, вона не величається, не поводиться непристойно, не шукає свого, не рветься до гніву, не веде рахунок образам, не радіє неправедності, а радіє істині, усе терпить ... все стійко зазнає». Коли в сім'ї не вистачає такої любові, страждають усі, особливо діти.
Підступний ворог кохання - матеріалізм, або уявлення про те, що матеріальні блага і задоволення володіють найбільшою цінністю в житті. Як не дивно, але наукові дослідження не раз показували : коли людина досягає досить скромного рівня добробуту, подальше збагачення вже не робить його щасливішим. Люди, орієнтовані на накопительство, по суті, збирають в собі розчарування. У Еклезіаста 5:10 сказано: « Люблячий срібло не насититься сріблом, і люблячий багатство - прибутком. Це теж суєта ». У Біблії також написано: « Нехай у вашому житті не буде місця любові до грошей» (Євреїв 13:5 ) .
Доброта і щедрість. Це не така вже безглузда ідея, як може здатися, якщо ми купуємо щось для інших». Чому? Тому що ми стаємо щасливішими не тоді, коли отримуємо, а коли даємо . У Біблії сказано: «Більше щастя - давати, ніж отримувати » (Дії 20:35 ) . Часто найкраща форма дарування, яка приносить найбільшу радість , - це коли ми віддаємо самих себе, свій час і сили , допомагаючи іншим.
Моральні цінності роблять нас кращими. «Люби свого ближнього, як самого себе » (Марка 12:31). «Нікому не платіть злом за зло» (Римлян 12:17 ). «Великодушно прощайте один одного, якщо у кого є причина скаржитися на іншого » Колосян 3:13) . « Корінь всього злого - любов др грошей » ( Тимофію 6:10 ) .Один з прекрасних законів буття полягає в тому, що, щиро допомагаючи іншому, ти завжди допомагаєш собі ». І це вірно , оскільки Бог створив людину для того , щоб той відбивав чудові Божі якості і не думав тільки лише про свої бажання (Буття 1:27) . 
Чесність . Ця якість лежить в основіі будь-якого цивілізованого суспільства. Нечесність же породжує страх, недовіру і підриває суспільні підвалини .У Біблії сказано: «Хто буде гостем у твоєму [ Божому ] шатрі ? » І далі дається відповідь: « Той , хто ходить в бездоганності ... і каже істину у своєму серці » (Псалом 15:1 , 2). Насправді істинна чесність - це властивість характеру. Чесна людина чесна за будь-яких обставин, незалежно від того , вигідно це йому чи ні. Вірні слова, записані в Петра 3:10 : «Хто хоче радіти життю і бачити добрі дні, нехай утримує ... свої уста від брехливих слів ».« Ходи ДОРОГОЮ ДОБРИХ »Моральні цінності відображають глибоку любов Бога до нас, адже завдяки їм ми можемо ходити «дорогою добрих » (Притчі 2:20 ; Ісайя 48:17 , 18). Також це приносить багато благословень. «Бережи його [ Бога ] шлях - він підійме тебе і ти успадкуєш землю. І коли будуть винищуватися нечестиві , ти побачиш » (Псалом 37:34). Яке ж прекрасне майбутнє чекає тих , хто дотримується норм праведності : мирне життя на землі, вільної від зла!

О. Майстренко

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі