пʼятниця, 18 жовтня 2013 р.

Церемонія і ритуал


Церемонія. Формальний акт, спрямований на підкреслення певного випадку .
Ритуал. Формальний акт, спрямований на досягнення певної мети.

Ритуал і церемонія - форми інтелектуальної декомпресії. Вони знижують опір свідомого розуму і неусвiдомлюючих фільтрів (енграм), так, що вхід може бути сформований у межах ритуальної обстановки. Цей вхід може призвести до верхніх або нижчих аспектів людської душі, або до зовнішніх вимірів і їх відносної ієрархії і жителів. Важливо зрозуміти, що ритуал може працювати в суб'єктивній і об'єктивній манері, і займає важливе місце в психологічній і трансперсональній окультній діяльності . Механізм дії церемонії і ритуалу поляга в його здатності обмежувати взаємодію розуму і земних Еггрегоров ( Eggregores ), так, щоб контакт з бажаними силами міг бути встановлений. Для Гностики, ритуал надає істинному Я час, щоб працювати безперешкодно на шляху усвідомлення душі, що. Ритуал може мати багато застосувань, він може використовуватися, щоб дослідити неусвідомлюване або вивчати інші виміри дійсності, він може використовуватися, щоб розглядати психологічні сукупності такі як енграми або Архетипи і входити в контакт з Богом або Духами. Ритуал пропонує засоби для тимчасової зміни дійсності, місце, де ми можемо перетворити наш досвід світу; і можливо навіть світ безпосередньо . Є три основних типи ритуалу і церемонії.

1 . Інстинктивні Ритуали .

Ці типи ритуалу кращі ілюстровані поведінкою тварин. Тварини ведуть себе в певних випадках інстинктивно, з невеликим когнітивним компонентом. У той час як багато компонентів поведінки тварини явлются набутими, це - досі форма мімікрії ( наслідування ), швидше ніж свідомий поведінковий вибір. Класичний приклад цього знайдений в собачих ритуалах підпорядкування. Будучи атакована, собака буде качатись на спині, виставляю живіт, залишаючи себе відкритою для його нападника , ясно повідомляючи про своє підпорядкування.

2 . Інтуїтивні Ритуали .

Це - ритуали, які відбуваються в нашому житті спонтанно. Популярним прикладом може бути те, коли ми « стрибаємо від радості» або згортаємося в ембріональній позі, будучи в пригніченому стані. Не будучи свідомо обраними, ці інтуїтивні обряди представляють собою неусвідомлювані форми вираження. Інша форма інтуїтивного ритуалу - те, коли ми відчуваємо себе втягнутими в деяку практику або медитацію, але ми не знаємо чому . Іноді інтуїтивний ритуал пропонує шлях, яким Вище Я веде нас до більш формальних практик .

3 . Запрограмовані Ритуали

Запрограмовані ритуали - ті , в яких ми найбільше зацікавлені . Вони включають формулювання обряду для певної мети і вимагають упорядкованого використання неусвідомлюваних і зовнішніх духовних сил. Передумова для використання запрограмованого ритуалу - повне пізнання вашого власного духовного, розумового і фізичного розташування .

Мета Ритуалу та Церемонії

Може бути багато причин для використання ритуалу і церемонії - деякі хороші, деякі погані. Використання ритуалу як гри або як розваги - виразно неприпустиме. Ритуали не повинні мати гостей, або учасники беруть участь у роботі , або вони не відвідують заходи . П'ять серйозних підстав для використання ритуалу і церемонії - ..

1 . Зафіксувати події в неусвідомлюваному .

Особливо в ритуальній практиці деякі події в даних тимчасових рамках вважаються важливими . Це можуть бути індивідуальні події або релігійні фестивалі і дати. Через правильне використання церемонії ці події можуть бути прив'язані до неусвідомлюваних архетипів ( зразків) , так , щоб у цей час відбулися деякі зміни свідомості .

2 . Очищати неусвідомлювані сили .

Так як символи - мова неусвідомленого, можливо очистити занепалі і спотворені аспекти неусвідомлюваного через ритуальну практику. У той час як багато гностиків віддають перевагу більш психологічному підходу, ритуальні методи не повинні ігноруватися . Вони надзвичайно ефективні також як потужні. Енграми ( Engrams ) можуть бути викликані і заново об'єднані (або вигнані ) , Архетипи можуть бути викликані, і внутрішні і зовнішні сили можуть використовуватися, щоб стимулювати трансформацію Гностики .
3 . Дослідження і тренування .

Важлива риса Перетворення - перетворення людської душі і її перетворення на корисного Книжника і Знавця. Ритуал і церемонія можуть грати важливу роль у самовивченні та навчанні. Силу нетренованого розуму не можна переоцінити, і отже , ритуальне дослідження може допомогти нам побачити аспекти нас, які інакше ми воліли б ігнорувати.

4 . Стимулювання змінених станів (свідомості ) .

Головна частина ритуальної практики стимулює змінені стани свідомості. Ритуал формує безпечний і структурований метод, через який змінені стани можуть бути досягнуті, об'єднані і збалансовані.

5 . Трансперсональна комунікація.

Ритуал і церемонія - не повністю умоглядні. Правильно здійснений ритуал може використовуватися як засіб для встановлення зв'язку з силами позалюдського стану . Ці сили традиційно називалися Демони і Боги ( Архонти і Еони ), але безвідносно їх класифікації цей вид роботи повинен виконуватися з обережністю.

Основні Елементи Ритуалу та Церемонії :

Жести і Рух

У кожному ритуалі та церемонії жести і рухи має велике значення і важливість . У ведичній практиці ( Vedic ) , наприклад , кожен ручний жест (або Mudra ) втілює певну силу або енергію. Навіть танець може використовуватися для виклику . У Космічному Танці Шиви 108 поз, які втілюють його природу і закликають відповідну залучену силу. В індивідуальних ритуальних практиках використовуються жести, які відображають деякі енергії, сили та стан розуму. Це не настільки дивно , як це спочатку здається . У недавньому дослідженні природи розуму , засновники нейро - лінгвістичного програмування відкрили, що можливо пов'язати деякі емоції жестами рук і рухами. Це трохи нагадує досліди Павлова (собака виділяє слину, коли чує дзвінок тому що дзвінок асоціювався з їжею) але йдуть набагато далі. Засновники NLP знайшли наскільки легко було пов'язати емоції з певними жестами. Це, звичайно , і є основою для використання Mudra (рухів рук) і жестів у окультної практиці . Є багато стародавніх традицій, які використовують методи, що включають жести і рух; асани і Mudra в Йогі, рунічні фігури і ручні символи Ізраілітского священства.

Плаття і Ритуальні Матеріали

Одяг прихильника обрядовості може змінюватися відповідно до обряду і традиції. Це може бути дуже складний тип ритуального одягу, який носять в Храмі Соломона або навіть зовсім нічого як в Skyclad традиції (оголення) деяких шкіл природної обрядовості та Wicca . У гностичної обрядовості білу мантію зазвичай носять психіки , a чорну мантію - пневматики . У деяких обрядах носять меншу зовнішню мантію. Вона змінюється в кольорі в залежності від ритуалу. Інші матеріали можуть включати предмети вівтаря, підвіски і банери ( прапори ) чотирьох елементів . Все це допомагає переконати розум в тому, що це - спеціальний випадок, і що символи повинні бути оброблені у відповідній манері. Мантія важлива оскільки вона відволікає тих, хто носить її від щоденних ситуацій і фокусує на спеціальній природі ритуалу.

Інструменти

Є багато дебатів щодо того, які інструменти необхідні для ритуальної практики . Знову, вони можуть сильно змінюватися від традиції до традиції і також залежать від природи обряду. У більш формальної школі Західної Ритуальної Магії, є чотири інструменти. Ці чотири інструменти пов'язані з чотирма Елементами , причому п'ятим , чи духом , є сам Гностик .

Жезл.
Вогонь .
Жезл символізує ступінь бажання чи наміри Гностики . Він концентрує енергії обряду і використовується широко в обрядах викликання і воскресіння.

Чаша .
Вода .
Чаша є проекцією інтуїції Гностики . Вона має багато застосувань , включаючи пожертвування і Євхаристію в гностичної літургії.

Кинджал .
Повітря .
Кинджал або маленький клинок - проекція Розуму . У деяких обрядах він замінений на Меч . Він використовується, щоб стримувати енергії та створювати символи і знаки.

Пентакль .
Земля.
Pentacle - символ тіла або фізичної форми. Він використовується для приручення викликаних сил, час від часу його замінюють на посудину з сіллю і водою. Є багато іншого приладдя, які можуть використовуватися в ритуальній практиці, в деякому сенсі, Ви самі можете вирішувати те, які інструменти Ви хочете використовувати, і як використовувати їх.

Пахощі .

Пахощі очищають повітря і встановлюють настрій. Вони можуть також використовуватися для прояву духовних (тонких ) сил і проекції образів.

Свічки.

Свічки традиційно використовуються, щоб дати світло, вони можуть бути трохи незручні, але вони набагато привабливіші, ніж електричне освітлення . Вони дають мінімум світла, і можуть бути різного кольору залежно від ритуалу.

Дзвіночки .

Використовуються , щоб відзначити початок і завершення обряду.

структура Ритуалу

Є багато різних методів проведення ритуалів і церемоній, деякі використовують Літургію (службу) і високу релігійну мову , інші використовують більш фізичні та прямі методи. У всіх ритуалах, незалежно від форми, потрібно відзначити деякі характеристики, які є центральною структурою в межах будь-якого даного обряду.

Приміщення

Розташування - важлива частина обряду. Потрібно вибрати закрите приміщення, яке доступне тільки тим, до кого обряд звернений. До цієї стадії потрібно прийняти рішення щодо того, хто може відвідувати обряди, вимоги для відвідування і рівень усамітнення, необхідний для обрядів. Ці вимоги треба взяти до уваги, щоб прийняти рішення щодо місця розташування.

Підготовка і Етикет

Всі учасники повинні знати вимоги ритуалу. Важливо, щоб спеціальні вимоги були враховані. Деякі стандартні приготування до будь-якого ритуалу повинні включати відмову від наркотиків чи алкоголю під час ритуалу, медитативну підготовку, обмивання і очищення і стан розумової готовності. Всі учасники повинні знати ритуальний етикет, включаючи, що робити, якщо вони змушені залишити певний ритуальний простір.

Вибір часу

Всі учасники повинні прийти за 15-30 хвилин до обряду. Запізнення неприпустимі. Всі учасники повинні знати те , у що вони повинні бути одягнені.

Підготовка

Підготовка місця - наступна стадія ритуалу. Учасники повинні увійти тихо і перебувати на своїх позиціях. Повинна бути зроблена індивідуальна медитація. Пахощі та музика повинні використовуватися, щоб встановити настрій .

Очищення і Стримування

Традиційні методи включають вигнання, яке може використовуватися, щоб очистити область від будь-яких небажаних енергій, існує багато різних обрядів від Малого Ритуалу Вигнання Золотої Зорі до простих візуалізацій. Після того, як це зроблено, священне місце має бути створено, щоб утримати енергію. Воно може варіювати від створення духовного храму до окресленого кола мечем. Важливо, щоб це було зроблено правильно і були використані сильні візуалізації. Марно використовувати складні заклинання, якщо візуалізації не відповідають в інтенсивності .

Освячення ( Присвята )

Коли священне місце створене, освячення потрібно запропонувати . Вони можуть включати заклинання чотирьох елементів, молитви , медитації та що-небудь ще. Важливо, що простір сфокусовано на роботі, яку Ви здійснюєте.

Прискорення

Деякий вид ритуальної діяльності повинен використовуватися, щоб зв'язати учасників разом і посилити змінений стан свідомості. Спів, танець, музика, поезія - все це може виявитися цінним.

Робота

Ця стадія - місце , коли учасники готові, і фактична робота робиться. Це має бути кульмінаційним моментом процесу і не повинно бути розпочато до тих пір , поки енергії прийдуть в правильну відповідність .

Інтеграція

Після того , як робота закінчена, потрібно залишити деякий час, щоб учасники інтегрували те, що вони зазнали.

Заключне Очищення і Стримування

Ритуал повинен бути формально закрито, почато подальше вигнання і всі енергії або повернуті до їх джерел або виділені, щоб виконати призначені для них завдання .

Пониження

Учасникам має бути залишено час, щоб розслабитися і звільнитися після обряду перш, ніж розійтися по домівках.

Створення Ритуалу

Вищевикладене дає Вам деяке уявлення про те, з чого складається ритуал, але як Ви можете створити актуальний ритуал? Давайте розберемо приклад. Припустимо , що чоловік відчуває себе невдахою, він нерішучий у відносинах з оточуючими, відчуває відсутність мети. Він вирішує, що хоче протистояти цьому страху і додати собі рішучість , вона вирішує тому зробити ритуал, зосереджений на цій меті . Він починає збирати інформацію щодо цього. Він починає досліджувати основні книги каббалистичного знання
Шукає відповідників . Богів. Кольори . Камені. Рослини. Пахощі.

Вірите Ви чи ні, тут він має всю інформацію, необхідну , щоб створити свій ритуал. На вівтарі буде п'ятірка мечів, головна робота буде - подорожувати через цю карту і повернутися назад з відчуттям сили . Він розмістить Козирі Таро пов'язаних чотирьох центрів у кожному елементальних кутку. Він буде носити чорну мантію з яскраво -червоною накидкою. Він буде палити тютюн і можливо трохи кропиви як пахощі .
Він буде слухати марсіанську ( військову ) музику ( Mars from Holst's Planets підходить ) і використовувати червоне при оформленні Храму .

Він досліджує і знайде деякі молитви і заклинання до Марса в різних міфологіях . Після цієї первісної роботи, він переорієнтовує себе до кожної чверті і візуалізує кожен козир Таро як пов'язаний з внутрішньою силою . Колісницю як самоконтроль. Жадання як силу , Справедливість як честь.

На закінчення він вибере заклинання вигнання і, можливо з військовим підтекстом ( марсіанськими обертонами ) і вибере місце розташування, де його не турбуватимуть і де-небудь, де він зможе бути так гучний , щоб не викликати скарг сусідів!

Висновок

Ритуал і Церемонія формують невід'ємну частину практики Гностики . Нелегко звикнути до цього. Це , в деякому сенсі , іраціонально - і саме тому це працює. Це заспокоює розум, і дозволяє нам досліджувати царства і в межах і поза Душі. Є деяке мистецтво у підготовці ритуалу і перша спроба може виявитися незграбною. Однак , щирість і значення набагато важливіші ніж досконалість. Ми бачили технічно досконалі ритуали з відсутністю сили! Кращий спосіб починати працювати з ритуалом - дослідити ритуали, які історично склались та пов'язані відповідності, і почати створювати власні ритуали . Найкращі ритуали - зроблені Вами для Вас .

Мартиненко Л.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі