вівторок, 19 березня 2024 р.

ЄС виділив 5 млрд євро на військову підтримку України


Рада міністрів закордонних справ ЄС погодила виділення 5 мільярдів євро на військову підтримку України, повідомляє Мілітарний.

Відповідне рішення від 18 березня опубліковане на сайті Ради ЄС.

Кошти виділяють у межах «Європейського фонду миру» (EPF).

«ЄС дотримується своїх зобов’язань. Фонд допомоги Україні перетворює наші слова на дії. За допомогою фонду ми продовжимо підтримувати Україну, щоб захистити себе від російської агресії будь-якими засобами і стільки, скільки буде потрібно», – сказав голова європейської дипломатії Жозеп Боррель.

Кошти дозволять ЄС і надалі підтримувати дедалі більші потреби Збройних Сил України шляхом надання як летального, так і нелетального військового обладнання та проведення навчання українців.

Після затвердження цього рішення фінансова межа EPF становитиме понад 17 мільярдів євро за період 2021—2027рр.

Про виділення додаткових 5 мільярдів євро на військову підтримку України також повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Він узяв участь у засіданні Ради міністрів закордонних справ ЄС у понеділок 18 березня.

Міністр висловив удячність колегам за цей крок, а також подякував Чехії за своєчасну ініціативу із закупівлі артилерійських снарядів для України й усім державам — членам ЄС, які вже зробили свої внески для її втілення.

Кулеба закликав європейських партнерів якомога швидше ухвалити всі необхідні рішення для збільшення та прискорення постачання зброї та боєприпасів для українського війська, а також розвитку потужностей європейського оборонно-промислового комплексу.

ЄС ще з 2022 року надає Україні військову допомогу через «Європейський фонд миру». Зокрема, з нього компенсують витрати країнам-членам за надану Україні зброю. Цей фонд дозволяє ЄС фінансувати дії, спрямовані на зміцнення потенціалу країн, що не входять до Європейського Союзу.

Фінансування здійснюється через транші, які погоджують представники держав — членів Євросоюзу.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі