субота, 10 лютого 2024 р.

Висновки Європейської Ради (01 лютого 2024)


 02.02.2024  

Brussels

Press and information team of the Delegation to UKRAINE

01 лютого 2024

БАГАТОРІЧНА ФІНАНСОВА РАМКОВА ПРОГРАМА НА 2021-2027 РОКИ

Повідомляється на сайті Представництва ЄС в Україні

Європейська Рада досягла згоди щодо перегляду багаторічної фінансової рамкової програми (MFF) на період 2021-2027 років, як зазначено в цьому документі. Усі дані, окрім випадків, коли вказано інше, наведено в поточних цінах.

Підтримка України

1. Європейська Рада відзначає потребу разом із партнерами забезпечити стабільну, передбачувану та стійку фінансову підтримку України на період 2024-2027 років. З метою сприяння відновленню, відбудові та модернізації країни, зміцненню соціальної згуртованості, поступовій інтеграції до ЄС, з урахуванням можливого майбутнього членства в Союзі, на період 2024-2027 років буде створено Механізм підтримки України (Ukraine Facility).

2. На період 2024-2027 років загальна сума ресурсів, доступних в межах Механізму, не перевищуватиме 50 мільярдів євро, з яких:

і) 33 мільярди євро у формі кредитів, в межах діючої бюджетної гарантії Союзу продовженої до 2027 року, а також граничні обсяги фінансової допомоги Україні, що доступні до кінця 2027 року.

ii) 17 мільярдів євро безповоротної підтримки відповідно до спеціального інструменту "Резерв для України", створеного понад обсяги багаторічної фінансової рамкової програми (MFF) на період 2021-2027 років. Потенційні надходження можуть бути отримані відповідно до чинних правових актів ЄС, які стосуються додаткових надходжень приватних юридичних осіб та  безпосередньо випливають із заморожених активів Центрального банку Росії.

3. З метою оптимізації використання доступних коштів, невикористані зобов'язання та асигнування на платежі в рамках цього інструменту будуть автоматично перенесені на наступний рік. Спочатку буде використана та частина річної суми, яка залишилася з попереднього року.

4. Європейська Рада наголошує на необхідності посилення власної відповідальності України за свої зусилля з відновлення та відбудови за допомогою Плану, який має бути підготовлений українським урядом. План визначатиме порядок денний реформ та інвестицій України на її шляху до вступу в ЄС. Ще до ухвалення Плану, заохочується якомога ширша участь донорів з-поза меж Європейського Союзу у спільних зусиллях з відновлення та відбудови України.

5. Передумовою підтримки України в рамках цього Механізму є те, що Україна продовжує дотримуватися та поважати ефективні  демократичні механізми, включно з багатопартійною парламентською системою та верховенством права, а також гарантує дотримання прав людини, у тому числі прав осіб, які представляють національні меншини. Під час реалізації Механізму Європейська Комісія та Україна повинні вжити всіх необхідних заходів для захисту фінансових інтересів Союзу, зокрема щодо запобігання, виявлення та виправлення шахрайства, корупції, конфліктів інтересів та нерівності.

6. Рада ЄС відіграватиме ключову роль в управлінні Механізму підтримки України. Таким чином Виконавче рішення Ради ЄС повинно бути прийняте кваліфікованою більшістю голосів щоб ухвалювати та вносити зміни до «Плану Україна», а також щоб затверджувати та призупиняти виплати на основі відповідних оцінок та пропозицій Комісії.

7. На основі річного звіту Комісії про реалізацію Механізму підтримки України Європейська Рада щороку проводитиме дебати щодо реалізації Механізму з метою надання рекомендацій. У разі необхідності, через два роки Європейська Рада запросить Комісію подати пропозицію для розгляду в контексті нової багаторічної фінансової рамкової програми (MFF).

УКРАЇНА

31. Європейська Рада нагадує про свої попередні висновки та підтверджує непохитне зобов'язання Європейського Союзу продовжувати надавати потужну політичну, фінансову, економічну, гуманітарну, військову та дипломатичну підтримку Україні та її народу стільки, скільки це буде потрібно.

32. Європейська Рада підтверджує рішучість Європейського Союзу та країн-членів продовжувати надавати своєчасну, передбачувану та сталу військову підтримку Україні, зокрема через Європейський фонд миру та Місію ЄС з військової допомоги, а також через безпосередню двосторонню допомогу країн-членів відповідно до потреб України. Це питання буде залишатися під постійним наглядом.

33. Європейська Рада перевірила роботу в Раді ЄС щодо військової підтримки України в рамках Європейського фонду миру та запропонувала збільшити його загальну граничну фінансову межу. Пропонується до початку березня 2024 року досягти Раді ЄС згоди щодо внесення змін до Рішення Ради (CFSP) 2021/509 на основі пропозиції Високого представника щодо Фонду допомоги Україні та з урахуванням пропозиції країн-членів ЄС щодо ключових модальностей.

34. Європейська Рада також підтверджує нагальну потребу прискорити постачання боєприпасів і ракет, особливо з огляду на зобов'язання надати Україні один мільйон артилерійських боєприпасів. Європейська Рада схвалює досягнутий прогрес і закликає країни-члени вивчити всі шляхи забезпечення потреб України і з цією метою прискорити зусилля, включно з подальшою передачею запасів, перенаправлення наявних замовлень і розміщення необхідних нових замовлень, які сприятимуть збільшенню виробничих потужностей європейської промисловості.

35. Зобов'язання щодо військової підтримки та безпеки надаватимуться у повній відповідності до політики безпеки та оборони окремих країн-членів та з урахуванням інтересів безпеки та оборони всіх країн-членів.

36. Європейська Рада повернеться до питання безпеки й оборони, зокрема до необхідності підвищення загальної обороноздатності Європи та подальшого зміцнення її оборонної технологічної та промислової бази, на своєму наступному засіданні в березні 2024 року з метою узгодження подальших кроків, спрямованих на підвищення стійкості, інноваційності та конкурентоспроможності європейської оборонної промисловості.

37. Європейська Рада схвалює досягнуту домовленість щодо рішення Ради  ЄС і постанови Ради ЄС щодо позапланових надходжень, які перебувають у розпорядженні приватних  юридичних осіб та безпосередньо випливають із заморожених активів Росії, для підтримки України.

(.......)

*

* *

39. Європейська Рада покликається на свої висновки від грудня 2020 року щодо застосуванням механізму попередньої домовленості.

CONTACT DETAILS

Ecaterina CasingeSpokesperson for the European Council President+32 488 58 59 08+32 2 281 5150Symeon PiperidisPress officer+32 478 83 12 21+32 2 281 84 72

If you are not a journalist, please send your request to the public information service.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі