вівторок, 23 січня 2024 р.

"Голда"

 

   Вийшов український трейлер байопіку «Ґолда» з Гелен Міррен. 5 причин, чому це кіно варто уваги українців

   Біографічна драма про першу жінку прем'єр-міністра Ізраїлю в розпал Війни Судного дня вийде на екрани українських кінотеатрів 25 січня 2024 року, напередодні Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту. Чому цей фільм зараз «на часі», та чим зацікавить глядача – розповіли у FILM.UA Distribution, компанії, яка відповідає за реліз кінострічки.

ТРЕЙЛЕР

№1 Історичний контекст

   Після нападу терористів ХАМАС на цивільне населення Ізраїлю, яке відбулося 7 жовтня, увага міжнародної спільноти прикута до подій, що стрімко розгортаються на Близькому Сході. На жаль, це не перший військовий конфлікт, що має серйозні наслідки не лише для регіону, а й для усього світу.

   Біографічна драма «Ґолда» висвітлює події 50-річної давнини, коли єгипетські та сирійські війська вдерлися на територію Ізраїлю під час єврейського свята Йом-Кіпур (Судний День). Сюжет допомагає осягнути історичні передумови сучасного арабо-ізраїльського конфлікту, а відеоряд рясніє реальними історичними кінохроніками – виступами тогочасних військових та політичних лідерів Ізраїлю, Сполучених Штатів, Сирії та Єгипту.

№2 Аналогії з минулим

   Коли Ґолда Меїр (у виконанні блискучої Гелен Міррен) вперше звертається до свого народу у перші години війни, то промовляє, що вороги у своїй ницості розповсюдили брехню, наче Ізраїль відкрив вогонь першим. 

   Фільм просякнутий паралелями з нашим сьогоденням: як і українці, ізраїльтяни мають справу з терористами. Ба більше, цими терористами є їхні сусіди. Сирія та Єгипет мали змогу напасти на Ізраїль через великі запаси зброї, виробленої у Радянському Союзі. І таких випадків схожості доволі багато.

№3 Ґолда на вагу золота

   Ізраїль був не готовий до Війни Судного дня. Тому в перші дні Армія оборони Ізраїлю зазнала величезних втрат, а прем’єр-міністр Ґолда Меїр ділилася з помічницею переконанням, що живою ворогу не здаватиметься у випадку поразки. Проте, весь час вона лишалася непохитною у переконанні, що боротися проти загарбників ізраїльтяни будуть до кінця, а сама вона не поступиться інтересами держави попри всі політичні сигнали від союзників, які прагнули досягти миру за будь-яку ціну.

   Хоча ніхто з радянських лідерів не з’являється у кадрі, росія постійно фігурує в історії. Як було зазначено вище, саме СРСР стояла за постачанням зброї до Єгипту та Сирії, та саме туди літав держсекретар Сполучених Штатів Генрі Кіссінджер домовлятися про перемир’я.

   Після візиту до москви, держсекретар Кіссінджер навідується в Тель-Авів, де зустрічається з Ґолдою Меїр, яка незадоволено коментує, де росіяни – там одні неприємності. За кілька днів, держсекретар повертається з розмовою, наголошуючи на важливості збереження статус-кво з СРСР, що теж викликає в Ґолди обурення.

№4 Зірковий акторський склад та оскароносний режисер Гай Наттів

   Неможливо уявити іншу акторку в ролі Ґолди, настільки органічно відтворює цю історичну постать Гелен Міррен – лауреатка премії «Оскар», БАФТА та Золотий Глобус. Глядач має змогу в цьому переконатися самостійно, бо у фільмі багато телезаписів зі справжньою Ґолдою Меїр, під час перегляду яких не одразу розумієш, це історична хроніка, чи майстерна гра від Гелен Міррен.

   Другу по важливості роль у фільмі виконав великий друг України – американський актор з українським корінням, співзасновник ініціативи BlueCheck Ukraine, яка з перших днів війни втілює гуманітарні проєкти в Україні, та амбасадор ініціативи UNITED24 Лієв Шрайбер. Він зіграв державного секретаря Сполучених Штатів Генрі Кіссінджера. 

   Гай Наттів – ізраїльський режисер, нащадок євреїв, що пережили Голокост. Наттів роками досліджує історію та гострі соціальні питання, які стоять перед єврейською спільнотою. У 2018 році Гай зняв свій перший американський короткометражний фільм «Скін» про колишнього члена групи неонацистів-скінхедів та отримав за нього «Оскар».

№5 Погляд зсередини на керування країною під час війни

   Наттів дуже прискіпливо, часом, майже документально відтворює історичні події у кадрі. Фільм охоплює період за добу до початку вторгнення і до моменту припинення вогню. За цей час глядачі мають змогу побачити зворотний бік військово-політичної «кухні» Ізраїлю – як відбувається співпраця політиків з військовими, як ухвалюються доленосні рішення, та чому вони є такими, а також – як сильні лідери розв’язують питання у глобальному геополітичному контексті. 

   Кінотеатральну дистрибуцію та промо здійснюватиме українська дистрибʼюторська компанія FILM.UA Distribution, у портфелі якої національні та східноєвропейські фільми різного жанру: від авторських стрічок до національних блокбастерів.

   Реліз стрічки в Україні відбудеться за підтримки Єврейської конфедерації України та Monobank.

Про фільм:

1973 рік. «Війна судного дня» у розпалі. Єгипет, Сирія та Йорданія атакують Ізраїль, сподіваючись повернути собі втрачені території. Вирішити цей конфлікт має Ґолда Меїр — перша жінка-прем'єр-міністр Ізраїлю. Тягар відповідальності за долю країни ще важчий тому, що за фасадом «залізної леді» Ґолда ховає один похмурий секрет.

Режисер: Гай Наттів

Продюсер: Джейн Хукс, Майкл Кун

Сценарист: Ніколас Мартін

Оператор: Яспер Вольф

У ролях: Гелен Міррен, Камілль Коттен, Лієв Шрайбер, Ліор Ашкеназі, Ед Стоппард, Еллі Пірсі, Ремі Гьюбергер, Ден КапланКраїна: Ізраїль, Велика Британія, США

Рік: 2023

Тривалість: 100 хв

Жанр: байопік, драма

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі