четвер, 11 січня 2024 р.

Держави-члени НАТО продовжуватимуть допомагати посилювати протиповітряну оборону України


10 січня 2024 року у штаб-квартирі НАТО у Брюсселі відбулось надзвичайне засідання Ради Україна-НАТО на рівні послів, скликане за ініціативою української сторони у зв’язку із масованими ракетними ударами та атаками дронів росії по Україні, повідомляється на сайті Місії України при НАТО

У засіданні взяли участь Командувач Повітряних Сил Збройних Сил України Микола Олещук та Заступник Міністра внутрішніх справ України Олексій Сергєєв.

Представники української сторони поінформували союзників про наслідки масованих російських ракетних атак по території України, зміни у тактичних діях росії та озвучили пріоритетні потреби української сторони у засобах ППО.

Микола Олещук озвучив кількість випущених країною-агресором ракет та дронів, розповів про успіхи у використанні вже наданих союзниками засобів ППО і про те, скільки ворожих ракет і дронів вдалось знищити під час атак. Він звернув особливу увагу на важливість надання додаткових систем ППО таких як Patriot, IRIS-T та NASAMS, а також зенітно керованих ракет до них.

Окремо Микола Олещук  підкреслив важливість тренування пілотів та надання Україні винищувачів F-16 для посилання спроможностей українських сил повітряної оборони.

Заступник Міністра внутрішніх справ поінформував про основні цілі російських атак, наслідки від останніх масованих російських обстрілів, зокрема про масштаби руйнувань інфраструктури. Він також представив союзникам перелік потреб органів системи МВС для подолання наслідків російських атак.

Держави-члени НАТО рішуче засудили російські масовані ракетні обстріли та атаки безпілотників на українські міста, цивільні об’єкти та громадян. Союзники підтвердили свою відданість підтримці України та готовність надавати Україні необхідну підтримку, зокрема у тому, що стосується засобів ППО.

З боку окремих країн були зроблені анонси щодо наступних пакетів допомоги. Низка держав-членів Альянсу оголосили про збільшення своїх фінансових внесків до Комплексного пакету допомоги для задоволення першочергових потреб України. 

Держави-члени Альянсу висловилися за ухвалення спільних санкційних та інших обмежень проти КНДР та Ірану у відповідь на постачання ними відповідно балістичних ракет та дронів.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі