понеділок, 23 жовтня 2023 р.

У Комітеті з питань економічного розвитку обговорили стан підготовки програми Ukraine Facility

Як повідомляє Прес-служба Апарату Верховної Ради УкраїниПрес-служба Апарату Верховної Ради України


  На засіданні 19 жовтня 2023 року Комітет з питань економічного розвитку заслухав та обговорив інформацію щодо стану підготовки Плану України (це комплексний документ, який стане програмою відновлення та економічного розвитку держави на найближчі 4 роки) в рамках спеціальної програми підтримки від Європейської комісії, присвяченої проєктам відбудови та розвитку України (EU Ukraine Facility), яку презентував заступник Міністра економіки України Олексій Соболєв.

  Проект EU Ukraine Facility - це проект підтримки України з боку Європейського Союзу, який передбачає виконання Україною пакету зобов’язань. Взамін - виділення Україні 50 млрд євро за 4 роки, з яких:

  39 млрд євро - напряму в бюджет на поточні витрати (33 млрд - боргові, 6 млрд - грантові кошти),

  8 млрд євро - на кредити пріоритетним секторам економіки через міжнародні фінансові організації,

  3 млрд євро - на технічну допомогу.

  Після погодження з іншими державними органами влади та громадськістю цей проект буде запропонований для схвалення Єврокомісії. Остаточне ухвалення програми Ukraine Facility відбудеться в рамках довгострокового бюджету ЄС на 2024-27 роки.

  Для реалізації Ukraine Facility Уряд України планує здійснити низку реформ, зокрема державного управління, управління державними фінансами, системи правосуддя, боротьби з корупцією та відмиванням грошей, децентралізації та регіональної політики.

  Кожен з цих напрямків має пакет законопроектів, які гармонізують законодавство України та ЄС.

  Головними напрямками інвестицій для відновлення української економіки обрані такі галузі:

Енергетика

Аграрний сектор

Транспорт і логістика

Критичні матеріали

IT та діджиталізація

Переробна промисловість та зелена металургія

  Це ті пріоритети, які Уряд буде пропонувати для фінансування Міжнародним фінансовим організаціям. Тобто проекти в цих галузях зможуть отримати кредитування в рамках цієї програми.

  Було зауважено, що за результатами засідання Комітету до плану Ukraine Facility має бути включена розробка і схвалення довгострокової Стратегії розвитку переробної промисловості, адже інвестиційні потреби України для розвитку переробної промисловості значно більші, ніж потенціал фонду Ukraine Facility і тому важливо включати цей пріоритет в кожну такого роду програму. Це відкриє можливості для наступних інвестицій.
  Підсумовуючи обговорення, Голова Комітету Дмитро Наталуха запропонував народним депутатам України - членам Комітету надати свої пропозиції до зазначеного проекту Плану України для підготовки узагальненої позиції Комітету.


Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі