четвер, 19 жовтня 2023 р.

У Києві відбулося спільне засідання урядів України та Румунії


  Як повідомляє Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України,


  18 жовтня відбулося спільне засідання урядів України та Румунії, за підсумками якого підписано низку важливих документів щодо співпраці обох країн в економічній та соціальній сферах. 

 «Румунія є нашим економічним партнером, надійним союзником в протидії російській агресії, державою, з якою маємо численні історичні та культурні зв’язки. Тому тримаємо курс на всебічне партнерство та поглиблення взаємин», – зазначив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. 

 За словами Глави українського Уряду, вже сьогодні можна констатувати про ефективну співпрацю двох країн, зокрема і за час повномасштабної війни. 

  Одним з її результатів, як зауважив Денис Шмигаль, є ефективна взаємодія у сфері логістики. Так, Румунія стала частиною «зернового коридору» та «шляхів солідарності», а після поновлення рф чорноморської блокади транзитний коридор через дунайські порти до Румунії став ключовим для українського аграрного експорту. 

 «Наразі 60% нашого експортного зерна йде транзитом через румунську територію. А за обсягами двосторонньої торгівлі Румунія для України вийшла на третє місце. І це далеко не межа», – наголосив Прем’єр-міністр.

 Крім того, зараз реалізовуються принципи та положення підписаної у серпні цього року угоди між урядами двох країн про посилення співпраці у забезпеченні надійного транзиту. 

 «Розширивши транзитний коридор в трикутнику Україна-Молдова-Румунія, ми можемо вдвічі збільшити наші експортні можливості в цьому напрямку», – зазначив Денис Шмигаль.

  Другий результат співпраці України та Румунії – значний прогрес у розвитку прикордонної інфраструктури. Були відкриті нові пункти пропуску «Дяківці»-«Раковець» та «Красноїльськ – Вікову-де-Сус», в планах відкриття ще чотирьох на Буковині та в Закарпатті. За словами Глави Уряду, є повне взаєморозуміння як скоординовано модернізувати транскордонні шляхи сполучення.

  Відзначив Прем’єр-міністр України й військово-технічну співпрацю: «Румунські партнери роблять для нас дуже багато. Особлива подяка за створення тренінгового центру для українських пілотів, який запрацює вже незабаром».

  Крім того, українська сторона сподівається, що Румунія долучиться до відновлення України.

 Денис Шмигаль переконаний у продовженні співпраці між країнами в стратегічно важливих напрямках, таких, зокрема, як транспорт та логістика, аграрний сектор, прикордонна інфраструктура, енергетика та співробітництво у військовій сфері.

 Прем’єр-міністр України подякував Румунії за всебічну допомогу під час війни з російським агресором: військову, економічну, фінансову, санкційну.

  За підсумками засідання урядів було підписано низку важливих документів:

•    Угоду між Кабінетом Міністрів України та Урядом Румунії про будівництво автодорожнього прикордонного мостового переходу через р. Тиса на українсько-румунському державному кордоні між населеними пунктами Біла Церква (Україна) – Сігету Мармацієй (Румунія);

•    Меморандум про взаєморозуміння між Урядом України та Урядом Румунії щодо посилення співпраці із забезпечення надійного транзиту продукції українського виробництва;

•    Імплементаційний протокол між Кабінетом Міністрів України та Урядом Румунії до Угоди між Україною та Європейським Співтовариством про реадмісію;

•    Меморандум про взаєморозуміння та співробітництво між Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості України та Міністерством економіки, підприємництва та туризму Румунії;

•    Декларацію про наміри між Міністерством охорони здоров’я України та Міністерством охорони здоров’я Румунії; 

•    Меморандум про взаєморозуміння та співробітництво у фармацевтичній сфері між Державною службою України з лікарських засобів та контролю за наркотиками та Національним агентством з лікарських засобів та медичних виробів Румунії.Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі