пʼятниця, 17 лютого 2023 р.

Норвегія виділила нові кошти на потреби ЗСУ


У Норвегії схвалили програму допомоги Україні на понад 7 мільярдів доларів, передає Мілітарний.

Про це повідомили на порталі уряду Норвегії.

Парламент Норвегії схвалив багаторічну програму підтримки України на суму 75 мільярдів норвезьких крон.

У 2023 році 7,5 млрд норвезьких крон підуть на гуманітарну підтримку та 7,5 млрд крон на військову підтримку України.

«Ми разом засуджуємо війну Росії в Україні та підтримуємо законну боротьбу українського народу», – сказав прем’єр-міністр Норвегії Йонас Ґар Стьор.

Також, як заявив норвезький прем’єр, на нинішньому етапі війни підтримка зброєю матиме вирішальне значення для того, щоб Україна могла відновити контроль над своєю територією.

Тому у 2023 році половина наданої допомоги буде у формі військової підтримки.

Президент України Володимир Зеленський через відеозв’язок був присутній на засіданні норвезького парламенту, коли презентували програму підтримки.

«Програма підтримки, яку Норвегія затверджує для нашої держави і якою створює прецедент гарантовано стійкої підтримки боротьби за свободу, розрахована на п’ять років», – сказав Зеленський.

75 мільярдів норвезьких крон буде надано протягом п’ятирічного періоду 2023–2027 років, тобто 15 мільярдів норвезьких крон щорічно.

Також додаткова однорічна допомога у 2023 році в розмірі 5 мільйонів норвезьких крон країнам, що розвиваються, які постраждали від глобальних наслідків війни.

Раніше стало відомо, що Норвегія передасть Україні вісім основних бойових танків Leopard 2А4NO і до чотирьох машин забезпечення.


Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі