четвер, 11 серпня 2022 р.

Зі зброєю все буде Копенгаген: як пройде нова конференція «донорів» України


Сьогодні, у четвер, 11 серпня, У Копенгагені відбудеться конференція північноєвропейських союзників щодо підтримки України. У ній візьмуть участь США та ще кілька неєвропейських країн. Захід, який проходитиме на рівні міністрів оборони, проводиться з ініціативи оборонних відомств Данії та Великобританії. Третім формальним господарем конференції буде голова міноборони України Олексій Рєзніков. Фактично, це доповнення формату «Рамштайн», створеного Сполученими Штатами, яке об'єднало півсотні країн, які надають Україні різну зброю для відображення російської агресії, повідомляє UKRRAIN

«Міністр оборони України Олексій Резніков, міністр оборони Великобританії Бен Уоллес та міністр оборони Данії Мортен Бєдсков проведуть конференцію #CopenhagenUkraine у ​​палаці Крістіансборг, у будівлі данського парламенту. Метою конференції є зміцнення співпраці між Україною та низкою країн Північної та Східної Європи щодо того, як нам найкраще підтримати Україну у її захисті від жорстокого російського вторгнення», — йдеться у заяві міноборони Данії.

У заяві також зазначається, що конференція «доповнить „Контактну групу з питань оборони України“» (група отримала неофіційну назву «Рамштайн», за назвою німецького міста, де розташована американська база; перше засідання групи пройшло наприкінці квітня, четверте («Рамштайн-4») наприкінці липня).

«Конференція у Копенгагені за участю міністрів оборони північноєвропейських союзників... стане продовженням та розширенням Рамштайнського формату військової допомоги Україні», — заявив речник міністерства оборони Німеччини Арно Колац.

«Важливо, щоб допомога була стабільною та довгостроковою. І це дещо відрізняє цей формат від Рамштайнського формату, який стосується короткострокових постачань зброї Україні», — наголосив Колац, якого цитує видання Ukraine Business News.

У Копенгагені, серед іншого, будуть обговорюватися і питання навчання українських військових, додав спікер, заявивши також про те, що «Німеччина (яку багато критикують за недостатнє та повільне надання військової допомоги Україні) планує зробити свій внесок, який буде трохи ширше, ніж формат «Раммштайн».

Наче відповідаючи на критику, Колац зазначив, що «Німеччина — одна з небагатьох країн, а саме одна з трьох країн, які постачають ЗСУ ракетні установки». Він також згадав постачання Україні радіолокаційних станцій контрбатарейної боротьби Cobra для боротьби з російською артилерією, дронів тощо. Спікер додав, що ФРН, крім того, забезпечує логістику для використання наданої нею зброї, ремонту та підготовки персоналу.

«Конференція у Копенгагені має зміцнити довгострокову підтримку України з обговоренням того, як ми зможемо посилити фінансування, виробництво зброї, навчання та розмінування», - заявили в оборонному відомстві Данії.

Вибір місця проведення заходу невипадковий, наголосили у відомстві:

«Протягом багатьох років Данія надає підтримку українській обороні через Фонд миру та стабілізації у питаннях консультування, навчання та підготовки… Данія разом із союзниками… взяла на себе велику відповідальність за підтримку України після жорстокого вторгнення росії 24 лютого. Данія посилила підтримку України та збільшеної присутності НАТО в регіоні у вигляді постачання зброї та іншого обладнання для використання в оборонних боях України на суму понад 2 млрд данських крон» (понад 277,6 млн доларів).

10 серпня, напередодні конференції, було анонсовано, що Данія направить 130 військових інструкторів у Велику Британію для допомоги у навчанні українських солдатів, а також запропонує навчати українських офіцерів на своїй території. Це одна з ініціатив, яка буде більш повно представлена ​​під час зустрічі у Крістіансборгу. А поки що міністр оборони Данії Мортен Бодсков в інтерв'ю газеті Jyllands-Posten розповів, що данські інструктори будуть проводити базову військову підготовку, включаючи міські бої та тактичні операції, українських солдатів, які мають обмежений військовий досвід або не мають його зовсім.

«Данія бере участь у британських та канадських навчальних місіях в Україні з 2015 року та надає підтримку зброєю та кібербезпекою Україні після вторгнення росії у лютому», заявили в міністерстві, наголосивши, що «у 2022 році на проект підтримки військової підготовки буде виділено 100 мільйонів датських крон» (Приблизно 13,9 млн доларів).

Раніше, 8 та 9 серпня, про своє приєднання до британської програми тренування українських військових оголосили Швеція та Фінляндія. Фіни заявили, що нададуть 20 осіб, а Канада, яка приєдналася до програми 4 серпня, заявила про 225 своїх інструкторів.

«Укрінформ» уточнює, що окрім Данії, Великобританії та України, у копенгагенській конференції беруть участь Естонія, Ісландія, Латвія, Литва, Нідерланди, ФРН, Норвегія, Польща, США, Фінляндія, Чехія, а також у форматі відеозв'язку — міністри оборони Австралії, Канада і Нової Зеландії.

Представники «європейських країн будуть фізично присутні на конференції разом з американськими офіційними особами, тоді як низка країн із Чорноморського регіону та Азії зможуть взяти участь у відкритій сесії», додали у данському міноборони.

Кремль, який 24 лютого розв'язав і вже майже шість місяців веде повномасштабну війну проти України, відреагував на новину про проведення копенгагенської конференції очікувано негативно.

«Ініціатива Данії щодо скликання у серпні в Копенгагені донорської конференції про постачання зброї в Україну віддаляє настання миру. Це „інвестиція“ у продовження бойових дій та кровопролиття. Додаткові озброєння та інша військова допомога не змінять перебіг подій на полях, але обернуться новою трагедією для українців», — запевнив 8 серпня посол рф у Данії Володимир Барбін, пригрозивши також, що «постачання озброєнь, навчання українських військовослужбовців, надання розвідувальної інформації, направлення інструкторів і найманців загрожує подальшою ескалацією конфлікту в Україні».

В Україні, яка вже втратила десятки тисяч людей у ​​розв'язаній путіним війні, вважають інакше. Без військової та фінансової допомоги Заходу зупинити агресію рф і вистояти — майже неможливо, неодноразово підкреслювало і керівництво країни, і військові експерти, і економісти. І закликали не знижувати рівень цієї підтримки, принаймні, «до перемоги».

Перемогою президент Зеленський називав визволення території України від загарбників — щонайменше повернення земель, окупованих російськими загарбниками з 24 лютого.

Конференція триває 11 серпня, але міністри трьох країн-господарів провели перший пресбрифінг напередодні. У ході брифінгу міністр оборони України припустив, що причиною вибухів на російській військовій авіабазі в Криму 9 серпня могло стати куріння в недозволеному місці. 

Резніков також окремо зустрівся з міністром оборони Данії та нагородив його медаллю «За сприяння Збройним Силам України».Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі