четвер, 4 серпня 2022 р.

Олексій Резніков та Валерій Залужний обговорили з Послом США в Україні Бріджит Брінк питання захисту неба від ворожих ракет, обстановку на морі та оборону Києва


Міністр оборони України Олексій Резніков та Головнокомандувач ЗСУ генерал Валерій Залужний провели зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом США в Україні пані Бріджит Брінк, повідомляється на сайті Міністерства оборони України.
Міністр оборони України Олексій Резніков подякував Бріджит Брінк та американському народу за зміцнення обороноздатності України та наголосив на ефективності застосування українськими воїнами систем HIMARS по укріпленнях російських окупантів.
– Вкотре дякую нашим друзям і партнерам із США за цю високоточну зброю. Ефективність HIMARS та іншої 155 мм артилерії на полі бою вражає. Наші артилеристи влучно стріляють й знищують ворожі склади озброєнь, бронетехніку, вогневі точки та командні пункти агресора. Завдяки допомозі США та інших країн українці зупиняють російських вбивць, захищають рідну землю та інші народи Європи, – сказав Олексій Резніков.
Бріджит Брінк прокоментувала, що з особливою шаною відноситься до українських воїнів та вірить, що подальша підтримка ЗСУ дасть максимальний результат.
– Ми робимо все, що можливо для України та її захисників. Ми тут щоб працювати, будувати наші плани та зміцнювати Україну, – зазначила пані Посол США в Україні.
Також обговорили системи обліку та прозорості військової допомоги: виключили будь який виток чи безконтрольне використання зброї. 
Окрім того, торкнулися питання запуску систем розвитку логістичного обліку програм спільно з нашими партнерами.
Головнокомандувач ЗСУ генерал Валерій Залужний поінформував Бріджит Брінк про актуальну безпекову ситуацію в контексті відбиття збройної агресії рф та запевнив Посла США в Україні у надійності оборони столиці.
– Потенційна лінія зіткнення сягає понад дві тисячі кілометрів. Зараз інтенсивні бойові дії тривають на Сході України в Донецькій і Луганській областях. У лютому-березні бої велися під Києвом. Однак нам вдалося організувати надійну оборону столиці та витіснити ворожі війська. Нині ми укріплюємо оборону. Для захисту міста створені відповідні угрупування військ. Тож різке перенесення бойових дій під Київ – неможливе. Сьогодні найбільша для нас небезпека – ракетні удари. Проте, ми боремося. Збиваємо чималу кількість ракет ворога, – наголосив генерал Валерій Залужний.
Міністр оборони та Головнокомандувач ЗСУ акцентували увагу, що завдяки допомозі партнерів наші військові можуть відслідковувати підготовку до запуску й сам запуск російських ракет для ударів по Україні. А самі ракетні системи рф, які встановлені на кораблях, також несуть небезпеку для українців.
– ЗСУ пильнують за діями ворога у Чорному морі. Російські кораблі не наважуються наблизить до українських берегів і знаходяться на значній відстані. Однак, при спробі наступу ворога, ми будемо застосовувати наші протикорабельні ракети, – зауважив Головнокомандувач ЗСУ.
Також сторони обговорили актуальні питання, що становлять взаємний інтерес.
Олексій Резніков, генерал Валерій Залужний та Бріджит Брінк наголосили на подальшій взаємодії у забезпеченні своєчасних та ефективних рішень для задоволення потреб українського війська та подальшу консолідацію зусиль двох держав для відсічі збройної агресії рф.
– Дякуємо, пані Посол! Ваша особиста роль та лідерство США у цьому процесі – надзвичайна, – резюмував Міністр оборони України Олексій Резніков.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі