четвер, 7 квітня 2022 р.

Сенат США підтримав закон, який дозволить прискорити постачання зброї Україні


У Сенаті Сполучених Штатів одноголосно ухвалив закон, який дозволяє президенту Джо Байдену використовувати програму відому як ленд-ліз для прискорення відправки військової техніки та інших поставок в Україну на тлі російського вторгнення.

Про це інформує Мілітарний.

Документ, відомий як закон про ленд-ліз про оборону демократії України від 2022 року, прискорить передачу Україні важливого військового обладнання та інших критичних поставок за рахунок скорочення бюрократичнії, повідомило видання Politico.

Він дозволяє де-факто дарувати обладнання з положеннями, які передбачають, що країни-одержувачі виплатять їх вартість США пізніше.

Американські сенатори швидко підтримали цю пропозицію, оскільки українські військові довели, що можуть відбиватися від російських військ, які обстрілюють українські міста з кінця лютого.

Програма ленд-лізу, створена під час Другої світової війни, яка дозволила США швидко поповнити запаси союзників без процедурних перешкод.

У виданні наголошують, що це є ще однією ознакою того, що Сполучені Штати та їхні європейські союзники вважають, що вторгнення РФ в Україну становить екзистенційну загрозу ліберальному порядку.

Це також свідчить про те, що західний світ вірить, що Україна тепер може виграти боротьбу з російськими загарбниками.

Видання пише, що поки не зрозуміло, чи розгляне Палата представників прийнятий Сенатом закон про ленд-ліз перед тим, як обидві палати підуть на попередньо заплановану двотижневу перерву.

Нагадуємо, що вчора стало відомо про надання Сполученими Штатами додаткових 100 мільйонів доларів Україні на засоби знешкодження російської бронетехніки.


Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі