пʼятниця, 20 серпня 2021 р.

В «Софії Київській» відбулося відкриття виставкового проєкту «Раритети української Козацької Держави – Гетьманщини ΧVII–XVIII ст. до 30-річчя Незалежності України»

16 серпня у Національному заповіднику «Софія Київська» відбулося відкриття виставкового проєкту «Раритети української Козацької Держави – Гетьманщини ΧVII–XVIII ст.   до 30-річчя Незалежності України» за участі міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка, міністра іноземних справ Дмитра Кулеби , Надзвичайного та Поважного посла Швеції в Україні Тобіаса Тіберга та генерального директора Національного заповідника «Софія Київська» Нелі  Куковальської.

Виставка покликана висвітлити окремі моменти життя нашої держави на межі XVII–XVIII ст. – часів славетних українських гетьманів Івана Мазепи (1687–1709) та Пилипа Орлика (1710–1742). Поглядам відвідувачів будуть представлені вісім оригінальних пам’яток козацької доби, розміщених у стінах Софійського собору – визначної пам’ятки архітектури та монументального мистецтва Руси-України, відродженням якої опікувався гетьман Іван Мазепа. Експонатами виставки стануть раритети, які зберігаються в архівних та музейних закладах Королівства Швеції та України. Зі Швеції будуть представлені – гетьманська булава з Кабінету раритетів єпархіальної бібліотеки міста Лінчопін та латиномовний примірник «Пактів та Конституцій Війська Запорозького…» 1710 р. з Державного архіву Швеції у Стокгольмі. З українських архівних та музейних зібрань представлено – п’ять універсалів 1687–1702 років, виданих у Батурині гетьманом Іваном Мазепою з Інституту рукопису Національної бібліотеки України ім. В. Вернадського в м. Києві, а також Клейнод гетьмана Івана Мазепи – Знак гідності Голови Української Держави з ДП «Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал» у м. Києві.

Виставка відкрита для відвідування уже з 17 серпня та триватиме до 14 листопада.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі