субота, 31 липня 2021 р.

Мости для співпраці будують Івано-Франківська та Донецька областіІвано-Франківська та Донецька області зміцнюють співпрацю в економічній, соціальній і культурній сферах. 

29 Липня в Києві презентували завершальний етап проєкту. Пів року фахівці, представники влади та міжнародні партнери розробляли концепцію єднання країни.

Відбулась фінальна презентація концепцій інтеграційних проектів у межах реалізації зазначеного проекту.

 Фінальний етап концепції співпраці презентували представники державних адміністрацій та прем'єрміністр України Денис Шмигаль. 

Основна мета проєкту — налагодити комунікацію між областями. Щоб згодом розвинути території, а також імплементувати загальні міжрегіональні проєкти в різних сферах.

Співпрацювати області будуть за п'ятьма напрямами. Серед них — засоби масових комунікацій, освіта та культура, економіка, бізнес, громадянське суспільство, а також співпраця між органами муніципалітету.

У заході взяли участь Тимчасова повірена у справах США в Україні Крістіна Квін, директор місії USAID в Україні і Білорусі Джим Хоуп.

"США дуже горді та підтримують ваші зусилля, горді за безперервні кроки й тверді в непохитній прихильності партнерству з Україною", — зазначила тимчасова повірена у справах США в Україні Крістіна Квін.

Півроку представники Прикарпаття та Донеччини працювали над проєктами, які  представили керівникам міжнародних донорських організацій, що працюють в Україні. 

Єднання країни, розвиток територій та покращення добробуту населення – ось основна мета проєкту «Івано-Франківщина та Донеччина будують мости для співпраці».  Представники обох регіонів показали напрацювання для співпраці між громадянським суспільством, органами місцевого самоврядування, представниками малого та середнього бізнесу, а також освіти та культури. Усього – близько півсотні проєктів.

«В нас все більше ініціативних громад, які роблять правильні і корисні речі для держави. Зшивати країну, єднати українців та прокладати мости співпраці між регіонами –  це ключові речі, що роблять нашу державу цілісним організмом. Це наш рецепт успіху України. Саме коаліція громадянського суспільства,  бізнесу, центральної та місцевої влади є основою для реалізацію сотень проектів по всій країні, які спрямовані на покращення життя наших громадян.  Тому хочу висловити свою щиру підтримку команді проєкту в його стратегічній діяльності», – сказав Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Також Прем’єр наголосив, що вкрай важливо налагодити системне співробітницво між двома областями для подолання стереотипів та сформувати загальноукраїнську солідарність між регіонами.

«Ми прагнемо, щоб наша область стала привабливою не тільки для інвесторів, а також і для туристів – як з Європи, так і з інших областей України. І в цьому питанні для нас є дуже важливим та цікавим досвід Івано-Франківщини, яка активно розвиває свій туристичний потенціал», – прокоментував Павло Кириленко, голова Донецької ОДА.

"Мости між Донецькою та Івано-Франківською областями вже за сьогоднішніми підсумками побудовані. І вже шановні наші міжнародні донори сьогодні, крім загальних фраз, матимуть можливість ознайомитися з конкретними напрацюваннями за цим проєктом", — повідомив голова Донецької облдержадміністрації Павло Кириленко.

Голова Івано-Франківської ОДА Світлана Онищук сказала:

«Віримо, що завдяки цьому міжрегіональному проєкту ми зможемо втілити спільні амбітні плани, новаторські задуми в різних сферах, символічно об’єднавши Захід та Схід України, як єдину соборну державу».

За словами голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації Світлани Онищук, регіони починають велику дружбу, велику співпрацю.

"Хочеться, щоб цей проєкт став масштабнішим, щоб ми могли об'єднуватися та будувати мости співпраці з різними областями", — сказала вона. 

 Проєкт «Івано-Франківщина та Донеччина будують мости співпраці» реалізувала ГО «Прикарпатська інформаційна корпорація» також завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

Наступним кроком проєкту стане приєднання до ініціативи інших областей Східної та Західної України.Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі