четвер, 22 липня 2021 р.

Музей історії Києва відкриває міжнародну виставку сучасного італійського мистецтва "Шовковий шлях. Мистецтво та сучасні художники з Італії» 31.07.2021 – 24.08.2021


Проєкт створено за участі  Генеральної дирекції з промоції системи країни (DGSP) при Міністерстві закордонних справ і міжнародного співробітництва Італії (MAECI), Інституту образотворчих мистецтв Гаруццо (IGAV), Посольства Італії в Україні, Італійського інституту культури в Україні, Музею історії міста Києва, Фонду ФФЮН СДГ, а також за сприяння Національної академії мистецтв України та підтримки Венеціанського офісу Ради Європи.

30 липня о 16:00 в Музейно-виставковому центрі сучасного мистецтва Музею історії міста Києва відбудеться презентація міжнародного проєкту «ШОВКОВИЙ ШЛЯХ. МИСТЕЦТВО ТА СУЧАСНІ ХУДОЖНИКИ З ІТАЛІЇ».

«Шовковий шлях. Мистецтво та сучасні художники з Італії» - це мистецька інтерпретація стародавнього караванного шляху, який з'єднував Європу та Азію. Виставка розпочинає цей шлях у Києві. Далі продовжить свою подорож за маршрутом Анкара-Тбілісі-Ташкент-Пекін та завершить її у Сіані у 2022 році.

Проєкт об'єднує в собі роботи 38 італійських митців кількох поколінь, починаючи з колекції творів італійського мистецтва 1950-х років з Палацу делла Фарнезіна (Palazzo della Farnesina), який є штаб-квартирою Міністерства закордонних справ у Римі, до робіт сучасних митців Італії. Ці митці представляють різні художні напрями і стилі та використовують широкий спектр способів вираження.. 

На виставці будуть представлені картини, написані акрилом на полотні, цифрові фотографії, відео-арт, скульптура та авторські інсталяції. Вибрані роботи яскраво презентують різні аспекти перетину художньої культури минулого та сучасності, мов ті каравани, що йшли по віддалених землях на Схід, навантажені товарами різних видів, створюючи або відтворюючи нові і давні оповіді: від драконів до високотехнологічної культури, від даоських храмів до глобального ринку. 

Автори проєкту прагнуть віднайти зв’язок між «дарами» з минулого і його впливом на сучасних митців Італії та презентувати зібраний ними творчий доробок глядачам із різних країн світу.

Ця виставка – яскрава рефлексія на неоднорідність сприйняття світу, естетичних теорій та досвіду загальновизнаних великих італійських митців їхніми сучасниками.

Кураторка проєкту - Анджела Тессе (Італія).

Учасники виставки: Carla Accardi, Marisa Albanese, Yuri Ancarani, Francesco Arena, Enrico Baj, Gabriele Basilico, Bianco-Valente, Alighiero Boetti, Diego Cibelli, Gianni Dessì, Pamela Diamante, Flavio Favelli, Eugenio Giliberti, Paolo Grassino, Emilio Isgrò, Francesco Jodice, Mimmo Jodice, Jannis Kounellis, Maria Lai, Luigi Mainolfi, Domenico Antonio Mancini, Umberto Manzo, Masbedo, Sabrina Mezzaqui, Marzia Migliora, Nino Migliori, Nunzio, Luigi Ontani, Mimmo Paladino, Giulio Paolini, Perino & Vele, Michelangelo Pistoletto, Tamara Repetto, Pietro Ruffo, Ettore Spalletti, The Cool Couple, Eugenio Tibaldi, Fabio Viale.

Виставка «Шовковий шлях. Мистецтво та сучасні художники з Італії» у Києві є однією з ключових подій культурної програми Посольства Італії та Італійського інституту культури у Києві на 2021 рік. Це також надзвичайно важлива ініціатива, що реалізується у рамках Програми промоції італійського мистецтва Міністерства закордонних справ та міжнародного співробітництва Італії в 2021 році та є італійським внеском у святкування 30-ї річниці незалежності України – країни, яка протягом століть є культурним мостом між Заходом та Сходом. 

«Шовковий шлях. Мистецтво та сучасні художники з Італії» – одна з найважливіших міжнародних виставок сучасного італійського мистецтва і результат співпраці Генеральної дирекції з промоції системи країни (DGSP) Міністерства закордонних справ і міжнародного співробітництва Італії (MAECI) та Інституту образотворчих мистецтв Гаруццо (IGAV).

Виставка прийматиме відвідувачів з 31 липня по 24 серпня.

Вхід на виставку за квитками.

Спікери:

Pier Francesco Zazo - Надзвичайний і Повноважний Посол Італії в Україні

Edoardo Crisafulli - культурний аташе, директор Італійського Інституту культури в Україні

Maurizio Aronica - Президент Фонду ФФЮН СДГ

Яна Барінова -  директорка Департаменту культури КМДА

Тетяна Костенко – перша заступниця генеральної директорки Музею історії міста Києва

Місце проведення: Музейно-виставковий центр сучасного мистецтва Музею історії міста Києва (вул. Б. Хмельницького, 7., ст. м. «Театральна»)Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі