четвер, 26 листопада 2020 р.

Рівень життя в ОАЕ


 
Населення ОАЕ з 70-х років минулого століття збільшилася майже в 20 разів, перш за все завдяки притоку іноземної робочої сили - хтось повинен був будувати хмарочоси, вчити і лікувати корінних жителів, розвивати бізнес в Абу-Дабі і Дубаї.

 85% робочої сили в Еміратах - іноземці.  Але по федеральному закону ОАЕ не менше 51% акціонерного капіталу будь-якої комерційної компанії, заснованої в країні, має належати резидентам Еміратів.  Корінні жителі працюють в урядових установах, в органах правосуддя, входять до рад директорів міжнародних економічних і фінансових організацій.  Всі іноземці зайняті в будівництві і сфері послуг.

 Керуючими готелів та директорами ресторанів працюють араби з сусідніх країн.  Менеджерами середньої ланки - ірландці, німці, англійці.  Офіціантами, двірниками, портьє працюють філіппінці, індійці, пакистанці.

 З 9,16 млн осіб населення ОАЕ 1,74 млн (19%) - громадяни ОАЕ, а 7,42 млн (81%) - іноземці.

 З них: 2,9 млн індійців;  1,2 млн пакистанців;  1,1 млн бангладешців;  712 000 єгиптян;  680 000 філіппінців;  400 000 іранців;  200 000 йорданців;  150 000 шріланкійців;  120 000 англійців;  80 000 ліванців.

 


Всі громадяни ОАЕ користуються безкоштовним медичним обслуговуванням, мають право на безкоштовну початкову, середню і вищу освіту.

 Еміратські студенти можуть вибирати з 71 вищого навчального закладу ОАЕ або отримати грант на навчання в будь-якому університеті світу.  В Абу-Дабі є філії Нью-Йоркського університету, Сорбонни.  У сусідньому Аль-Айні 14 000 студентів навчаються в державному університеті ОАЕ.  У Дубаї відкрилися філії Ексетерського університету і Університету штату Мічиган.  Лекції на арабською та англійською, багато предметів викладають запрошені з Європи і США професора.

 При вступі в шлюб громадянам ОАЕ безкоштовно надаються котеджі і земельні ділянки.  80 років - середня тривалість життя жінок в ОАЕ, 77 років - чоловіків (55-е місце в світі).  70 000 дирхамів - державна субсидія, яку отримують наречені громадяни Еміратів при вступі в шлюб.  10 200 дирхамів (2780 $) - мінімальна базова пенсія резидента ОАЕ.

 На 2% збільшується розмір пенсії резидента ОАЕ з кожним роком роботи після досягнення 20-річного стажа. 2 пенсії - свою і покійного чоловіка - отримує вдова або інший спадкоємець.

 85% населення ОАЕ живе в містах.

 60% експатів заробляють менше 3000 дирхамів на місяць.  67,7% працюючих еміратців отримують більше 14 000 дірхамов. 800 дирхамів (218 $) - мінімальна зарплата іноземного робітника в ОАЕ.

 16 000 дирхамів (4360 $) - зарплата вчителя-еміратцем в державній школі.  Для порівняння: середня зарплата вчителя в CША ~ 3667 $

 Як в ОАЕ досягли таких успіхів?

 Хід історії різко змінився в 1953 році, коли в еміраті Абу-Дабі знайшли нафту.

 У 1962-му нафту стали продавати на експорт.  За кілька років бідний регіон, що складається з розкиданих по пустелі князівств, перетворився в багату нафтовидобувну державу. 

 У серпні 1966 року всі малозабезпечені громадяни Абу-Дабі отримали від шейха,, який прийшов до влади величезну суму готівкою із запасів його брата.  З 1968 по 2002 рік більш ніж 162 мільярди дирхамів були інвестовані в розвиток емірату.

 Шейх Заєд мріяв розпорядитися багатствами батьківщини так, щоб всі стали щасливі.  Він зробив програмну заяву: «Якщо Аллах облагодіяв нас дарами, то перше, що ми повинні зробити на догоду і подяку йому, - направити багатства на перетворення країни і добробут народу».  В ОАЕ і сьогодні з кожного другого будинку дивиться суворий лик шейха Заїда.  Його дуже шанують і інакше як батьком народу не називають.

 


Пісок, скло і сталь

 Шейх наказав знести все бедуїнські хатини.  Колишнім господарям видали не тільки житло, але і щедру грошову компенсацію.  У 1975 році майже 24 тисячі громадян в рамках соціальної допомоги отримали 87,7 мільйона дирхамів, а в 1982-му вже понад 120 тисяч людей були обдаровані 275 мільйонами дирхамів.  Люди покинули пустелю і переїхали в міста.

 Сьогодні столиця Еміратів Абу-Дабі виглядає як Гонконг або Нью-Йорк: скляні хмарочоси, в цокольних поверхах банки, студії манікюру і кав'ярні західних мереж.  Кожен хмарочос названий на честь якого-небудь шейха, по ідеально гладким дорогах їздять суцільно суперкари.

 10-кілометровим променадом уздовж моря простяглася набережна Корніш-роуд.  Вона починається біля готелю Emirates Palace і йде майже до острова Саадіят, де будуються філії Лувра та музею Гуггенхайма.  Під пальмами, висадженими стрункими рядами, прогулюються родини з дітьми.

 Утримання однієї пальми обходиться державі в 10 000 доларів на рік.

 До кожного дерева підведена система поливу.  В Еміратах немає жодної річки, рослини поливаються опріснення водою.  Основна частина території - посушливі кам'янисті рівнини і солончаки.  Два мільйони дерев, привезених в Абу-Дабі з різних кінців світу, покликані стримувати наступ пустелі.  А всього 40 років тому на місці сучасного мегаполісу було злиденне бедуїнська село.

 В ОАЕ кондиціонери на повну потужність працюють скрізь - в таксі, автобусах і навіть на зупинках громадського транспорту.

 Освічені люди

 На початку 1960-х населення було не тільки бідним, а й наполовину неписьменним.  Рідко хто з батьків міг найняти дитині вчителя.  А якщо дохід сім'ї і дозволяв таку розкіш, як освіта, то в медресе - духовних школах при мечетях - зазвичай вивчався тільки Коран.  У 1953 році в еміраті Абу-Дабі була відкрита перша світська школа і зареєстровано 450 учнів.  А в 1972 році освіта в школах стала для всіх еміратців безкоштовною і обов'язковою. 

  Благами цивілізації народ обдарував далекоглядний шейх.  А міг би скласти нафтові гроші в скарбничку і насолоджуватися ними з групкою соратників.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі