субота, 10 жовтня 2020 р.

Народні депутати створили консультативну Раду з питань інвестицій


Київ, 7 жовтня 2020 року – В Конгресно-виставковому центрі «Парковий» за ініціативи міжфракційного депутатського об’єднання (МДО) «Invest in Ukraine» відбувся круглий стіл щодо питань стимулювання та розвитку інвестиційної діяльності в Україні. За підсумками зустрічі народні депутати заявили про створення постійно діючої консультативної Ради з питань залучення інвестицій при МДО «Invest in Ukraine». До неї організатори запросили увійти представників Офісу Президента, Кабінету Міністрів, фахівців органів державної влади, представників бізнес-асоціацій та громадських організацій.

Участь у круглому столі взяли Прем’єр-міністр України, народні депутати, керівники профільних міністерств та відомств, посли іноземних країн, дипломати, журналісти. Голова уряду Денис Шмигаль, який долучився до обговорення в режимі відеозв'язку, назвав захід одним із найважливіших з огляду на економічну ситуацію в державі. Також спікери наголосили на важливості продуктивної взаємодії між органами державної влади та підприємцями, координації зусиль законодавчої та виконавчої гілок влади щодо покращення інвестиційного клімату. Серед ключових проблем, які заважають просуванню вперед, називалися: нестабільність вітчизняного законодавства, незадовільна робота судів, фіскальних та правоохоронних органів, рейдерські захоплення, відтік робочої сили, пандемія COVID-19 тощо.

Народна депутатка України IX скликання, голова підкомітету з питань правового забезпечення діяльності податкових органів Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Дар’я Володіна нагадала присутнім, що протягом останніх років Україна втратила чимало інвесторів. Найбільший відтік капіталів припав на 2017 рік – тоді кількість вкладених в Україну грошей скоротилась на майже 12% і склала лише 2,5 млрд грн, що для 42-мільйонної країни замало. За словами політика, обсяг щорічних інвестицій, наприклад, у Франції вимірюється 4 - 5 мільярдами доларів США.

Голова підкомітету переконана, що ситуацію зі скороченням інвестицій можна виправити, але тільки спільними зусиллями – у постійній координації зусиль депутатського корпусу із виконавчою владою, Офісом Президента України, дипломатами та бізнес-колами, громадськістю. Вона зазначила, що в листопаді 2019 року було створене одне з найбільших в історії українського Парламенту міжфракційне депутатське об’єднання – МДО «Invest in Ukraine». Нині воно охоплює майже 300 народних депутатів із різних фракцій та груп. МДО є тим майданчиком, який дозволяє акумулювати різноманітні ідеї у сфері інвестування. Дар’я Володіна подякувала Прем’єр-міністру України за організацію практичного втілення ідеї МДО щодо створення загальнодержавної інвестиційної мапи нашої країни.

Результатом засідання круглого столу стало рішення утворити постійно діючий дорадчий орган при МДО «Invest in Ukraine». До нього організатори запросили увійти представників Офісу Президента, Кабінету Міністрів, фахівців органів державної влади, установ та організацій, представників бізнес-асоціацій та громадських організацій.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі