середа, 23 вересня 2020 р.

В Києві відбулась прем'єра фільму "Тарас. Повернення"

22 вересня 2020 року в кінотеатрі "Баттерфляй de Luxe" відбулася довгоочікувана ПРЕМ'ЄРА фільму "ТАРАС. ПОВЕРНЕННЯ" Олександра Денисенка. 

Перший за 50 років фільм про Тараса Шевченка!

38 локацій в Україні та Казахстані!

Масштабна історія про останні місяці заслання Тараса Шевченка в російській царській армії, що окупувала в середині ХІХ ст. казахські степи.

Поет отримує звістку від друзів про помилування його царем Олександром II. Однак військове керівництво Новопетрівського форту не поспішає повідомляти про це Тараса, й не видає наказ про звільнення. Більше того, до форту прибуває таємний агент з Петербурга…

"Учитесь, читайте, і чужому навчайтесь, й свого не цурайтесь..."Старі, добрі слова із творчості письменника Т.Г.Шевченка. Крізь призму часу, саме вони стали пророчими для українців, адже таке враження, що більшість із нас відірвані від свого коріння, незнання походження роду, історії краю, звичаїв та традицій свого народу. 

За словами режисера Олександра Денисенка, «реально було показати фільм ще у 2018-му, але він не вийшов через номенклатурні перепони - і це абсолютно незаслужено». Він назвав «великим проривом» те, що була створена група підтримки фільму, до якої долучилися глядачі з різних країн світу, яка зверталася до Держкіно з проханням, аби цей фільм випустили на екрани.

 Романтично-драматична кіносага Олександра Денисенка "Тарас. Повернення" розповідає про Тараса Шевченка на засланні в російській армії, що окупувала всередині ХІХ ст. казахські степи. Цей фільм є дуже важливим для українців. 

Доля фільму, як і доля Тараса, нелегка. Сценарій "Прощання з пустелею" (робоча назва фільму) виграв Міжнародний конкурс кіносценаріїв до 200-річчя Тараса Шевченка в 2012 р. Фільм планувався до 9 березня 2014 року – двохсотліття Тараса Шевченка. Але тодішній режим Януковича вимагав від творців фільму змін у сценарії і вилучення сцен, спрямованих проти російського імперіалізму і шовінізму. На що Олександр Денисенко не погодився. Запустила роботу над фільмом Революція Гідності. В 2016-17рр. відбулися зйомки фільму в Україні та Казахстані. Фільм завершено у грудні 2017р. І тільки зараз він виходить у прокат. Це немислимо, але жоден український дистрибутор не брався за прокат фільму, мотивуючи це тим, що фільм про Шевченка є нецікавим широкому колу глядачів.  Це збурило українську громадськість, яка встала на захист Тараса та мистецького українського національного кіно. 

Ми отримали першу перемогу, виборовши наше законне право (фільм створено за підтримки Держкіно України - 22,4 млн.грн., а це гроші платників податків) дивитися фільм про нашого національного героя в кінотеатрах. Саме такі фільми мають бути в пріоритеті. У прокат виходить версія фільму з овервойсом.

22 вересня 2020 року перед прем'єрою відбувся прес-показ фільму "Тарас. Повернення" та прес-конференція творців фільму.

Журналістам була представлена творча група фільму: автор сценарію та режисер-постановник Олександр Денисенко, актори Борис Орлов (Тарас Шевченко у фільмі), Анна Топчій-Огій (Агата Ускова), Юрій Шульган (комендант Новопетровського укріплення Іраклій Усков), продюсер фільму Володимир Філіппов ІнсайтМедіа, представниця Одеська кіностудія. Також був присутнім представник ДержКіно України.

Журналістів цікавила інформація про створення фільму, локації зйомок, відповідність художнього матеріалу історичним документам, причини затримки виходу фільму у прокат.


Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі