вівторок, 1 вересня 2020 р.

В Україні з'явилася необхідність будівництва нових сучасних заводів.

Підтримка уряду потрібна щоб: у країні активно пішов процес імпортозаміщення.  Більш того, потрібно щоб стали з'являтися нові,в т.ч. великі виробництва.

За промислову політику поки в країні ніхто не відповідає.

В основному це складається історично, а десь є передумови для успішного розвитку.

Положення наших промисловців досить плачевно.

ВИРОБНИЦТВА повинні створювати МАСОВО!

Для бізнесу стабільність і незмінність умов - один з основних факторів.  Якби не було цього, про довгострокові інвестиції можна було б забути.

Ще один хороший інструмент підтримки - створення Фонду розвитку промисловості.  Він повинен видавати позики під низькі близько 5% річних на термін до 7-10 років, причому в тих проектах, які отримують фінансування від фонду, на одну гривню вкладених держкоштів могли б залучається до 4 - 6 гривень приватних інвестицій.  Бачачи зацікавленість держави в розвитку тих чи інших галузей, регіонів, відразу ж прокидається інтерес і у приватного бізнесу, вважають експерти.  І представники компаній з цим погоджуються.

Потрібно нарощувати активи на роботизованих заводах.

Для компаній має сенс просити різного роду субсидії і підтримку у держави тільки в ході реалізації проекту після початку його фінансування Повністю покладатися на закордонні товари неприпустимо

Мультиплікативний ефект

Тенденція до будівництва нових, в т. ч. великих промислових об'єктів може тільки радувати.  Тим більше що цей процес є мультиплікатором для розвитку економіки регіонів.

Співвідношення приблизно 1 до 5. Тобто на одне створене робоче місце на великому підприємстві з'являється ще п'ять в суміжних галузях.  В основному це малий і середній бізнес, сфера обслуговування.

Більш того, реалізація великих проектів навіть на стадії підготовки приносить позитивний ефект.

І нарешті, так склалося, що більшість промислових підприємств не тільки надають робочі місця, а й беруть на себе частину соціальних функцій.  Це допомагає залучати більш кваліфіковану робочу силу.

Підприємства в рамках своіхпроектов не тільки будують комбінати і шахти, а й прокладають дороги, що зводять басейни, бібліотеки, школи, дитячі садки, житлові будинки, площі, парки і фонтани.  Створюють умови для співробітників.  Їм вигідно, щоб люди хотіли до них їхати і залишалися.


 Один з основоположних принципів соціальної політики промислового підприємства - за кожним із співробітників бачити не тільки його трудової функціонал, але і його життя поза роботою, його здоров'я, сім'ю, майбутнє його дітей.  У числі ключових аспектів соціальної діяльності про підприємств - оздоровлення співробітників, створення комфортних умов праці та відпочинку, допомога в професійному вдосконаленні та кар'єрному зростанні


 СПЕЦІАЛЬНИЙ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ ...


 Держава повинна створювати безліч механізмів підтримки бізнесу.  Повинен бути створений механізм: компанії, які вкладають гроші в нові дорогі промислові виробництва і створюють велику кількість нових робочих місць, звільняються від сплати податків на весь період будівництва.  Тому він повинен залучити серйозні інвестиції в українську промисловість.


Держава повинна гарантувати інвестору наявність певних преференцій і, найголовніше - що не змінюватимуться вхідні умови для ведення бізнесу як податкові, так і регуляторні.  В результаті інвестори більш впевнено дивляться в майбутнє


 У свою чергу, інвестор повинен гарантувати, що в певний передбачений термін побудує нове виробництво.  Якщо мова йде про закордонні інвесторів, то буде забезпечено нарощування локалізації.  Необхідно, щоб технології залишалися у нас в країні.  Також при локалізації промислових виробництв створюються високопродуктивні робочі місця, поповнюється бюджет.  Це великий плюс для розвитку промисловості.


 Отримання пільг дозволить інвесторам не тільки швидше окупити значні вкладення в проекти, а й розвинути соціальну інфраструктуру в регіонах.


 А розвиток сучасних виробництв в Україні повинні вкладатися мільярди гривень.


 Діяльність держави повинна бути також спрямована на підвищення ефективності обміну інформацією про стан промисловості і прогнозах її розвитку.  Повинен бути організований спеціальний портал, на якому будуть зібрані основні індустріальні парки, технопарки і промислові кластери, створені в Україні.  Підприємці зможуть в режимі онлайн зрозуміти, чого не вистачає, і знайти партнерів.


 Ринок покаже, що заводам потрібно.  Але, безумовно, повинен бути стратегічний держзамовлення.  Навколо цього формується велике промислове виробництво, а навколо нього вже середній і малий бізнес.  За рахунок цього вирішуються соціальні питання в регіонах.


 Програму промислового розвитку України можна сприймати як будівництво абсолютно нових підприємств.  Але є й інше розуміння.


 Не завжди слід говорити про будівництво нових підприємств, коли в Україні є об'єкти, які зараз або не функціонують, або не відповідають вимогам, або неконкурентоспроможні.  Якщо підприємство повністю модернізується або ми говоримо про реконструкцію окремого цеху, то в цьому випадку воно може розраховувати на підтримку держави.  Наприклад, в рамках субсидії на сплату частини відсотків за кредитами на реалізацію нових інвестиційних проектів в цивільних галузях промисловості.


 Потрібно використовувати старі проммайданчика, які сьогодні по всій Україні валяються.  Це готові проммайданчика, куди прокладені рейки, дороги, електроенергія, комунікації, тепло і все інше.  Гріх не використовувати, щоб створити на цій базі нове виробництво.  Необхідно зробити аналіз кинутих проммайданчиків: заводи, фабрики, тшахти, рудники і дати регіонам стимули, щоб вони їх залучали до оборот.  Там же ще й трудові ресурси є.  Люди з освітою та навичками.  При певній перепідготовки вони готові працювати.


 Імпортозаміщення ... на експорт


 Нові виробництва повинні бути орієнтовані не тільки на внутрішній ринок, а й на експорт.


 І ще один цікавий момент.  Багато великих проектів реалізуються за участю іноземних партнерів.


 РОЗУМНА КОМПРОМІС МІЖ РОЗВИТКОМ та екології


 У використання старих промислових майданчиків є й інші переваги.


 Модернізація підприємств для екологів краще.  Тому що промисловий майданчик вже освоєна і в цьому випадку не буде потрібно піддавати антропогенному впливу не зворушені природні екологічні системи і природні комплекси.  І якщо на місці старого брудного підприємства буде стояти нове чисте, це ідеальний варіант.  Проте, найчастіше старі майданчики не підходять з тих чи інших причин.  Або знаходяться всередині міст або близько до житлових районів.  Тому без будівництва нових підприємств навряд чи обійтися.  Особливо, якщо мета України - випереджальне промисловий розвиток.


 Необхідно відзначити, що тепер окремі напрямки екологічної політики, що стосуються впровадження ресурсозберігаючих, екологічно безпечних та ефективних технологій, стають невід'ємною частиною промислової політики країни.


 Коли ми будуємо будь-яке виробництво, звичайно, є збиток екології.  Без цього не буває.  Немає в природі якогось виробництва, яке виробляло б щось нове і при цьому ніякої шкоди нічому не завдавало.  Тому у нас законодавство сьогодні таким чином побудовано: так, шкода заподіюється, але він чомусь компенсується.  В результаті знаходиться розумний компроміс.


 Важливий фактор - і будівництво нових і модернізація діючих підприємств зараз буде здійснюватися з урахуванням найкращих доступних технологій.  Ця міра повинна стимулювати бізнес.


 Це не тільки модернізація промислових об'єктів, а й підвищення екологічності виробництв, зниження негативного впливу на навколишнє середовище.


 Як не дивно, але будівництво нових сучасних підприємств навіть в чистому полі може не збільшити, а зменшити техногенне навантаження на навколишнє середовище.


 ЗБИТКИ ПРИРОДІ зводиться до нуля


 Одне з головних умов появи нових підприємств в країні - принцип впровадження найкращих доступних технологій.  Іншими словами, вже якщо будувати, то тільки найсучасніші заводи.  І це включає в себе не тільки економічну ефективність, але і екологічну безпеку.


 Сучасні підприємства повинні бути орієнтовані не тільки на високу продуктивність, на економічну ефективність, на безпеку праці - вони повинні відповідати дуже суворим екологічним вимогам.  Максимальне навантаження на навколишнє середовище - а це і атмосферне повітря, і вода, і земля, і флора і фауна даної території - прораховується на стадії проектування нового виробництва, і проект створюється таким чином, щоб звести екологічну шкоду до нуля.


 При проектуванні і будівництві заводів повинні бути використані найкращі доступні технології, які відповідають не тільки вітчизняним, а й найсуворішим світовим стандартам.  За діяльністю великих промислових підприємств повинні суворо стежити профільні контролюючі інстанції.  Крім постійного моніторингу і контролю діяльності всіх етапів виробництва, повинні здійснюватись природоохоронні заходи.  Потрібно економніше витрачати паливо і знижувати викиди.  І нарешті, на підприємстві повинен іспользоватьсч замкнутий цикл по воді.  Тобто вся вода, яка була використана у виробництві, після відстоювання і освітлення на хвостосховищі, повертається в нього назад.


 Ключ до вирішення проблеми - застосування передових технологій, що дозволяють дотримуватися екологічні норми, і інформування про це населення.  Важливо донести до простих громадян, що сучасні технології та вимоги сучасного українського законодавства в галузі екології дійсно дозволяють створити безпечне і екологічне виробництво.


 До речі, як показує практика, відкритість - це дуже дієвий механізм.


 Точки дотику у екологів і промисловців складаються у встановленні зрозумілого і конструктивного діалогу на всіх етапах діяльності підприємства.  Від його проектування до функціонування.  Сучасні виробництва не тільки більш ефективні, але і не роблять істотного впливу на навколишнє середовище і здоров'я жителів.


 Звичайно, для якісного ривка в промисловому розвитку України потрібно не кілька великих підприємств, а десятки і сотні.  Але, як вважають експерти, це лише справа часу.  Якщо буде правильна політика держави, то все більше інвесторів будуть вкладати гроші в будівництво нових підприємств.  В кінцевому підсумку це позитивно відіб'ється і на всій економіці країни, і на гаманцях українців.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі