середа, 25 березня 2020 р.

В Україні вироблятимуть індійські ліки

Індійський фармацевтичний концерн Genom Biotech побудує фабрику в Україні

Як повідомляє "Дело", індійська фармацевтична компанія Genom Biotech планує налагодити виробництво ліків в Україні. Зараз вона займається пошуком земельної ділянки під будівництво майбутньої фабрики в Сумській області. Як зазначив голова ОДА Сумщини Юрій Чмирь, представники компанії вже проводили переговори з адміністрацією про виділення землі. «Індійська компанія зацікавлена ​​в отриманні 5 га землі для будівництва виробничої площадки», - повідомив він.

В українському представництві Genom Biotech підтвердили, що у компанії є плани по налагодженню виробництва в нашій країні. «Але цей проект вимагає дуже значного фінансування», - зазначив генеральний директор українського представництва Genom Biotech Павло Яровий.

На даний момент українське представництво Genom Biotech працює як імпортер, поставляючи в Україну такі популярні препарати, як «Колдфлю», які виробляються на заводі компанії в Індії.

На думку експертів, налагодження фармацевтичного виробництва в Україні може стати для індійських компаній вдалою з точки зору логістики майданчиком для подальших експортних поставок. Так, вироблені в Україні лікарські препарати можуть поставлятися в країни СНД, ЄС, Азії і на ринки Латинської Америки. «Крім того, ще з часів Союзу в Україні була розвинена
фармгалузь, а отже, у нас багато висококваліфікованих фахівців », - підкреслює директор з маркетингу фармацевтичної маркетингової групи« Бізнес-Кредит », кандидат медичних наук Ірина Дерев'янко.

У Сумській області вже функціонує українсько-індійське фармпідприємство Kusum Pharm. «Наскільки я знаю, коли вони відкривалися в минулому році, то були дуже задоволені роботою з місцевою владою і інвесткліматом в області. Можливо, позитивний досвід колег зіграв свою роль при прийнятті рішення про будівництво заводу компанією Genom », - каже Ірина Дерев'янко. Крім того, земельні ділянки на Сумщині (на території заводу «Свема») отримала компанія «Фармак», яка планує перенести туди частину виробництва з заводу на Подолі в Києві.

Експертам важко оцінити вартість проекту з будівництва фармацевтичного виробництва, вказуючи, що ціна в значній мірі залежить від індивідуальних особливостей кожного проекту. Для порівняння, будівництво проекту Max-Well під Києвом (науково-виробничий онкологічний і кардіологічний центр, включав в себе завод і клініку) в 2008 році обійшлося в $ 100 млн. У той же час інвестиції в проект Kusum Pharm склали до $ 20 млн.

Фармацевтична компанія Genom Biotech створена в січні 2000 року. Почала свою виробничу діяльність в рамках Всесвітньої організації охорони здоров'я. На сьогодні є однією з провідних індійських фармацевтичних компаній. Виробляє широкий спектр продукції, зокрема ін'єкційні препарати, таблетки, мазі, що застосовуються в усіх сферах медицини.

Препарати компанії зареєстровані в Грузії, Азербайджані, Молдові і республіках Середньої Азії. Діяльність Genom Biotech в Україні почалася раніше, ніж в інших країнах колишнього СРСР. На українському ринку представлено близько 100 препаратів, які виробляє Genom Biotech. Серед них «Сіган», «Метрозол», «Колдфлю».

АВТОР: АННА КОВАЛЬЧУК

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі