вівторок, 25 лютого 2020 р.

Підписання Меморандуму про стратегічне партнерство з розбудови механізму перевірки інформації про кінцевих бенефіціарних власників

Заступник Міністра юстиції з питань державної реєстрації Ольга Оніщук взяла участь у церемонії підписання Меморандуму про стратегічне партнерство з розбудови механізму перевірки інформації про кінцевих бенефіціарних власників та створення першої Транснаціональної електронної лабораторії.
Меморандум окреслює основні напрями співпраці між органами державної влади, громадськими та міжнародними організаціями, що мають на меті створити дієвий механізм проведення перевірки достовірності інформації про кінцевих бенефіціарних власників в Україні та напрацювати «глобальний підхід» механізму верифікації інформації про кінцевих бенефіціарних власників.
Для досягнення цієї мети створюється Транснаціональна електронна лабораторія (ТеЛАБ). Її основні цілі:
 - налагодити ефективну відповідальну взаємодію між урядовими структурами, громадськими організаціями, бізнесом та експертами на міжнародному рівні;
 - створити платформу для комунікації, тестування інноваційних технологій;
 - забезпечити оперативне, ефективне управління ресурсами для підвищення якості створюваного механізму перевірки інформації про КБВ.
В ході брифінгу, який відбувся після підписання Меморандуму, заступник Міністра відзначила, що за останні 5 років Україна досягла значного прогресу у питанні транспарентності бенефіціарної власності.
«Питання створення механізму захисту бенефіціарних власників давно перебуває на порядку денному Уряду. В Україні вже створена необхідна законодавча база, зокрема, встановлено обов’язок юридичних осіб при здійсненні будь-якої реєстраційної дії обов’язково розкривати інформацію про кінцевого бенефіціарного власника», – заявила Ольга Оніщук.
Вона наголосила, що відповідний реєстр є повністю відкритим та доступним для громадськості. У скороченому вигляді він оновлюється щодня, у розширеному – кожні 5 днів.
«Зараз ми перебуваємо на етапі впровадження нового програмного забезпечення Єдиного державного реєстру, який ми плануємо ввести в експлуатацію у тестовому режимі на початку травня цього року. В оновленому програмному забезпеченні ЄДР значно покращено якість та структурованість даних, зокрема і тих, що стосуються кінцевих бенефіціарних власників», – повідомила заступник Міністра.
Разом з тим вона відмітила, що відповідно до пріоритетів Національного плану дій Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» на період 2018-2020 років, питання створення механізму верифікації даних про бенефіціарних власників залишається одним з ключових для Міністерства юстиції та Уряду.
«На сьогодні у рамках робочої групи «До100% вірно» вже розроблено проєкти Концепції впровадженням механізму перевірки достовірності інформації про кінцевих БВ, що міститься у ЄДР, та Плану заходів з її реалізації, а підписаний сьогодні Меморандум є важливим підґрунтям для запровадження такого механізму в Україні вже в найближчому майбутньому», – підсумувала Ольга Оніщук.


У брифінгу також взяли участь:
Володимир Бондаренко – Державний секретар, співголова Координаційної ради з питань реалізації в Україні Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд»;
Сандра Пернар – старший регіональний координатор Open Government Partnership Support Unit (Європа);
Томас Мейєр – директор програми «Ефективне державне управління», GIZ;
Олеся Архипська – співголова Координаційної ради з питань реалізації в Україні Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд», менеджер урядово-громадської ініціативи «Разом проти корупції».

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі