понеділок, 17 лютого 2020 р.

В Києві відбувся запуск Open Data Challenge 2020

 
Команди, що створюють проєкти на базі відкритих даних, мають змогу позмагатись за призовий фонд 3,5 мільйони гривень
12 лютого розпочався і триватиме до 25 березня прийом заявок на четвертий Open Data Challenge – найбільший національний конкурс у сфері відкритих даних
Open Data Challenge за три роки: 🔹 500 заявок з 35 міст України 🔹 40 команд пройшли інкубаційну програму 🔹 14 команд отримали підтримку 🔹 6,5 млн грн загальний призовий фонд
Цьогорічний Open Data Challenge вперше відбудеться за підтримки новоствореного Міністерства цифрової трансформації. А отже, й повинен бути таким же крутим та інноваційним, як продукти, що створює Мінцифра.
Цього року на Open Data Challenge вперше: Призовий фонд збільшено до 3,5 млн грн. Позмагатися за грошовий приз зможуть команди, що відповідатимуть головним критеріям відбору: антикорупційний вплив проекту, інноваційна ідея та її бізнес-потенціал. З’являться Data Angels. Вперше підтримку проектам надаватимуть Chief Digital Transformation Officers (CDTO) з профільних міністерств і міст. Введено спеціальну номінацію «Антикорупційний проєкт». Для того, щоб потрапити в цю номінацію проєкт повинен використовувати один або кілька наборів даних, серед яких: дані про державні закупівлі; про державні видатки та бюджетні програми; про кінцевих бенефіціарних власників компаній; Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні правопорушення; Єдиний реєстр документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт (ДАБІ). Буде вручений суперприз для фіналістів минулих років конкурсу в розмірі 1,5 млн грн. Він передбачений для фіналістів Open Data Challenge 2017-2019, які продовжують розвиток своїх проєктів.
Дізнатися більше про умови участі та особливості четвертого циклу конкурсу можна на сайті www.odc.in.ua.
👉 Нагадаємо, що відкриті дані – є одним з пріоритетних напрямів діяльності Мінцифри. Ми працюємо над тим, щоб Україна увійшла до ТОП-3 країн світу у сфері відкритих даних. Саме таку ціль поставив Віцепрем’єр-міністр – Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Досягнення цієї мети ми бачимо цілком реальним, адже не тільки наполегливо працюємо, а й маємо політичну волю з боку керівництва держави щодо відкриття даних та активну учать громадського суспільства у цьому питанні. Завдяки наполегливості спільноти, наприклад, нарешті відкрито ЄДР.
Наразі маємо такі новини у сфері відкритих даних: 🔹 Вперше Україна увійде до європейського рейтингу оцінки відкритих даних European Data Maturity Index. Прямуємо до євроінтеграції, координуємо свої плани, впроваджуємо стандарти ЄС. 🔹 Працюємо над оновленням Постанови № 835. Маємо усі шанси змінити ситуацію з її виконанням завдяки підтримці з боку очільників держави та суспільства. 🔹 Оновлюємо Єдиний державний портал відкритих даних. Розраховуємо залучити спільноту до роботи з порталом і таким чином комунікувати із нею. Портал стане не просто місцем, де оприлюднюються набори, а платформою для спілкування.
Конкурс Open Data Challenge проводиться в рамках про'кту міжнародної технічної допомоги USAID/UK aid TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі