субота, 18 січня 2020 р.

Журнал «Всесвіт» відзначав свій 95-річний ювілей

15 січня 2020 р. журнал «Всесвіт» відзначав свій 95-річний ювілей у колі перекладачів, письменників, журналістів, дипломатів, представників дипломатичних представництв інших країн. Протягом усіх років журнал активно висвітлював новини світової літератури та культури, сприяючи інтенсивнішим формам репрезентації української культури за кордоном, а також знайомлячи українських читачів із важливими гуманітарними подіями, які мають загальнолюдське значення. Журнал орієнтований як на висвітлення Західного, так і Східного світу, сприяючи утвердженню в Україні цінностей відкритого суспільства, зокрема демократичності, мультикультурності, поваги до Іншого.
Під час урочистої академії з нагоди 95-річчя журналу відбулось вручення медалі «Ars Translationis» імені Микола Лукаша М. Васьківу та І. Рябчію (за 2019 р.), М. Якубовичу (за 2017 р.).
Модерував захід головний редактор журналу Дмитро Дроздовський.
Під час вечора була створена атмосфера святкового дійства. Захід відувся у Національна спілка письменників України НСПУ, за підтримки його голови Михайло Сидоржевський.
Виступ Дмитра Васильовича Павличка - це слово Людини-Епохи, яка, що закономірно, причетна до "Всесвіту".Долучилися Французький інститут в Україні / Institut français d'Ukraine (Valentine Stoukalova) і Посольство Киргизстану в Україні.Були пошановані нові лавреати Іван Тюссо Рябчій і Микола Васьків Микола Степанович Васьків - справжній подвижник, промоутер огрому східних літератур в українькому Слові. Іван Рябчій - блискучий знавець французької літератури, невтомний шукач слів-енергій.
  Виступив керівник Інститут літератури ім.Т.Г.Шевченка НАН України М.Г. Жулинськоий.
  Був зачитаний вітальний адрес Міністерство культури, молоді та спорту України.
  Були представники Театр "Сузір'я" і Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка - 95-річний "Всесвіт" також розділив радість 100-літнього Театру.
  Виступили Євген Нищук, Остапові Ступці, Лариса Кадирова
  Olexander Bozhko, Сергій Борщевський, Володимир Хандогій, Dmytro Chystiak, Олег Жупанський, Наталя Сидяченко...
Студенти завітали на захід із Київський національний університет імені Тараса Шевченка - це була дивовижна нагода долучитися до свята Слова.

 
 

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі