неділя, 15 грудня 2019 р.

Розвиток туристичної сфери держави на прикладі Туреччини


Картинки по запросу Турецькі готелі


Розглянемо розвиток туристичної сфери держави на прикладі Туреччини. Проспонсорувавши сферу туризму, Туреччина тепер переживає справжній туристичний бум і отримує в казну мільярди доларів. Велика кількість українців або вже звикло відпочивати на турецьких курортах або збираються, і кількість туристів, що виїжджають до Туреччини, щорічно зростає. Туреччина по праву може претендувати на статус української оздоровниці за кордоном.

Власне, турки з року в рік робили все можливе, щоб і жителі СНД, і європейці їхали відпочивати саме до них.
Туреччина оголосила туризм одним з пріоритетних напрямків економіки. Щорічний бюджет міністерства туризму Туреччини становить $ 60 млн. (Для порівняння: в Держбюджеті-2005 Україна - 6,06 млн. Грн.) Держава не скупиться на пільги туркомпаніям і готелям. Намагаючись залучити туристів з СНД, зокрема з України, воно частково покриває витрати туркомпаній, щоб ті в свою чергу могли надавати бонуси українським операторам.

Тому варто розібратися, в чому ж полягають конкурентні переваги цієї країни.

Туристичної галузі Туреччини не більше 15 років, і вона не обтяжена важким спадком у вигляді старих готелів - малометражек зі старим кахлем і радянської сантехнікою, як український курорти. У Туреччині майже всі готелі нові, з сучасною «начинкою». І готельна база постійно розвивається. В одній тільки Анталії за останні роки введено в експлуатацію 24 нових п'ятизіркових готелі. Але найголовніше, що в цій країні є готелі буквально для самих різних споживачів: для любителів тиші, любителыв природи і шанувальників дискотек, для дам з собачками і для спортсменів. А в Чешмі і зовсім побудували готель відповідно до філософії фен-шуй. Приблизно 80% турецьких готелів працюють за системою all inclusive ( "все включено").

З усіх українців, що відвідали Туреччину в минулому році, 80% відпочивали на Анталійському узбережжі. Але з них, можливо, тільки 20% погодяться приїхати на цей курорт ще раз. Турист, як відомо, любить новизну. І турки прекрасно розуміють, що інтерес до «розкрученої» Антальї рано чи пізно почне вщухати. Вони не стали чекати цього і запропонували інші курорти. Кілька років тому почалося активне освоєння узбережжя Егейського моря. Турецькі компанії зуміли знайти родзинки цього узбережжя, які зараз активно «розкручують». Парадокс, але подібні родзинки можна знайти і в Україні, тільки їх ніхто не шукає.

А найголовніше Туреччина не скупиться на рекламу своїх курортів, розуміючи, що без «розкрутки» вся інфраструктура залишиться незатребуваною. Тому піар-акції окремих туркомпаній підкріплюються масованою піар-компанією національного масштабу. Міністерство туризму і культури Туреччини тільки на рекламу в Україні щорічно виділяє понад $ 700 тисяч.

За 10 років туристична галузь Туреччини піднялася на четвертий рядок національної економіки (в нашій країні вона не може потрапити навіть в десятку). В 1,5 рази зросла прибутковість туризму, який тільки у вигляді прямих надходжень приносить турецької скарбниці з року в рік близько $ 15 млрд.

До недавнього часу багатющий потенціал Туреччини для розвитку туризму не використовувався. Однак, завдяки тому, що складовою частиною нової ринкової стратегії закладеної на початку 80-х рр. став розвиток індустрії туризму, в країні почали створюватися сприятливі умови для розкриття потенціалу цієї галузі. Серед цих умов було прийняття Закону про туризм № 2634 «Закон про заохочення туристичного бізнесу», опублікованого в Resmi Gazete 16 березня 1982 г. період реформ був створений Банк Туризму, Фонд розвитку туризму і Міністерство культури і туризму Туреччини. Ці організаційні заходи виявилися вельми доречними, так як одним з перших завдань, що стоять перед Туреччиною в той період часу, була структурна перебудова економіки і зміна моделі імпортозаміщення на експортоорієнтовану модель розвитку. «Ухвалення нової економічної стратегії прискорило криза, що вразила турецьку економіку на рубежі 80-х років і виявивла її найбільш вразливі сторони і дисбаланси»  Тургут Озал зробив «атаку» на етатистський ухил в турецькій концепції змішаної економіки заради нової мети - «вільного ринку», і його діяльність «була підтримана в другій половині 80-х років законодавчо, не дивлячись на опір« державників »з військових, лівоцентристських і профспілкових сил ».
Стан справ зараз.


У минулому році Асоціація готельєрів в Туреччині повідомила про те, що інвесторам дозволено займатися будівництвом готелів, їх буде близько 92 нових. Більш 15000 номерів з'являться найближчим часом. Ці готелі планують побудувати в Стамбулі, а також на узбережжі, включаючи Анталію.

Збільшення кількості готелів буде відбуватися одночасно зі зростанням іноземного туристичного потоку в країну. Інвестиції в будівництво складуть близько 1,6 мільярда турецьких лір. Сучасні готелі побудують в 39 містах Туреччини, проте найбільше їх буде в Анталії (за планом - 10 готелів, в яких буде 2300 номерів) і в місті Стамбул (заплановано 9 готелів, де буде тисячі сімсот двадцять одна номерів). Третє місце, в якому також побудують нові готелі, буде місто Трабзон на березі Чорного моря (6 готелів, в яких будуть розташовані близько 500 номерів).

Але в новому сезоні головною «фішкою» будівництва стане те, що половина готелів стане з 3 зірками (в основному, до цього будувалися 4 і 5 зірок). 10 готелів побудують із категорією 5 зірок, ще 16 готелів будуть з 4 зірками, а 15 плануються як бутік-готелі. Звичайно ж будівництво готелів з 3 зірками обумовлено економічною кризою в Туреччині.


Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі