субота, 14 грудня 2019 р.

Революція Гідності: на шляху до історії


Мультидисциплінарний науковий форум “Революція Гідності: на шляху до історії” відбувся 12 та 13 грудня у Києві.
На форумі, присвяченому феномену Євромайдану, дискутували українські та іноземні дослідники.

Дискусії стосувались сучасної історії України, національної пам’яті та проблем формування громадянського суспільства в контексті протестних подій на Майданах.

Як розповідає про ідею форуму генеральний директор Національного музею Революції Гідності Ігор Пошивайло, в умовах гібридної війни та маніпуляції свідомістю особливо актуально зберегти історичну пам’ять та віднайти правду про минуле, щоб зберегти свою ідентичність, єдність і шанс на майбутнє.

“Це потребує часу та зусиль. Нещодавні багатогранні феномени боротьби українців за свободу й гідність обростають міфами, політикою та скандалами, забуваються, розмиваються й нівелюються в інформаційних потоках війни. Тож маємо запровадити своєрідне "майданознавство" як окрему академічну дисципліну сучасної науки, і зініційований нами форум – один із кроків до цього", – зазначив Пошивайло.

Було сім фокус-тем для обговорень упродовж двох днів:

Майдан як каталізатор суспільних процесів
Парадигма Революції Гідності та її цивілізаційні виміри
Постреволюційне суспільство: новий формат взаємозв’язків
Революція Гідності: політика пам’яті
Майдан: музеєфікація та комеморативні практики
Презентація Революції Гідності в музейному просторі
Культурні виміри Революції Гідності.
12 грудня у межах форуму відбувся круглий стіл на тему “Революція Гідності: пам’ять, осмислення, історія”. Серед учасників – Володимир В’ятрович, Олексій Гарань, Оксана Забужко, Олександр Зінченко, Йосип Зісельс, Алла Киридон, Євген Магда, Олександра Матвійчук, Іван Патриляк, Ігор Пошивайло, Олег Турій, Сергій Єкельчик та інші відомі діячі в галузі історії, культурології, політології, правозахисту.

Також выдбувались презентаціъ наукових проєктів.

Партнерами форуму стали Український інститут національної пам’яті, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Український католицький університет, Інститут історії України НАН України.

Науковий форум відбувася впродовж 12–13 грудня у конференційній залі Будинку профспілок (м. Київ, майдан Незалежності, 18/2, перший поверх).

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі