неділя, 22 грудня 2019 р.

У Києві відбулась конференція "Трансформація-2020: від турборежиму до турборозвитку

Vox Ukraine. 19 грудня у Києві відбулась конференція "Трансформація-2020: від турборежиму до турборозвитку. 25 спікерів, 5 гарячих тем, понад 80 учасників і 7 годин інтенсивних дискусій завдячуючи Embassy of the Netherlands in Ukraine, а також Міжнародно у фонду "Відродження" та Centre for Excellence in Economic Journalism at Kyiv School of Economics.

Дмитро Сологуб: В країні існує велика недовіра до інституцій. Але іншого шляху, ніж будувати інституції - немає. Коли ми говоримо про реформи - ми повинні говорити про їх інституційне підгрунтя.

Дискусія про медреформу.
Максим Скубенко: "Найгірші фейки циркулюють щодо медреформи - наприклад, щодо вакцинації. І це страшно, бо стосується життя і здоров'я людей".

Друга панель - про трудову політику із Ольгою Макогон, Ігорем Смілянським, Тетяною Тищук та Ольгою Погарською.

Тетяна Тищук: "Держава має задумуватись про те, що трудовий кодекс вже нікого не захищає. Підприємців без реєстрації - 12%, тих, хто отримує зарплати в конвертах - майже 15%".

Ігор Смілянський, Укрпошта: "Коли держава перестає вказувати, скільки потрібно відпочивати, за скільки днів писати заяву на відпустку тощо - кращі працюють краще. І не залишають країну".

Ігор Смілянський,  "Пересувні відділення - це спосіб не підвищувати тарифи, підвищуючи ефективність".

Ольга Погарська, Національний банк України: " Частка підприємств, які через брак кваліфікованих працівників не можуть нарощувати виробництво, залишається високим".

Ольга Макогон, Державна служба зайнятості: "Я за Трудовий кодекс, але він має бути гнучким та динамічним. Так є певні перекоси - людина, яка не зацікавлена в роботі, не може бути звільнена".

Ольга Макогон: "Можуть звільнити за поведінку, невідповідність вимогам, об'єктивні причини на підприємстві - навіть в цьому випадку є деталі. Але держава настільки захищає людину, що в неї немає мотивації повертатися на ринок праці".

Марія Барабаш: "Закон про концесію дуже важливий, його чекали багато років. Іноземні інвестори вітають цю можливість, але наголошують на важливості незмінних правил гри та якісно презентованих проєктів - із планом, стратегією, державним баченням тощо.

До дискусії приєднався міністр інфраструктури України Владислав Криклій.

Панельна сесія з енергетики.

Олексій Михайленко, Clean Energy Lab:
* пріоритет номер 0 - це формування енергетичної стратегії, яка буде пов'язана з кліматичними та макроекономічними цілями.
* перший пріоритет - енергоефективність;
* другий - ефективні конкурентні ринки, реформа ринку газу;
* третій - енергетична безпека, кібербезпеки, диверсифікація імпорту теплоносіїв.
* четвертий - трансформація вугільної галузі, зокрема закриття неприбуткових державних шахт та діалог про відмову від вугілля у довгостроковій перспективі;
* п'ятий - гнучкість енергосистеми. Швидкість реагування, а не базові навантаження.
* шостий - розвиток відновлювальних джерел та закінчення преференційного ставлення до них.

Сергій Балан, Dixi Group:

"Компанія УкрГазВидобування стабільно видобуває 15-16 млрд кубометрів газу за рік. Була мета до 2020 року збільшити виробництво до 20 млрд кубометрів. Стрибнути до цієї межі не вдалося. Тож від неї довелося відмовитися і компанія вирішила зосередитися на ефективності видобутку, а не на обсягах.

Причина проблем - у тому, що держава обмежує вартість газу, щоб забезпечити його доступність для споживачів. З іншого боку, користувачі отримують додаткові субсидії. А про розвиток енергоефективності не думають.

Фактично до 90% доходів Нафтогазу держава забирає на забезпечення цих субсидій. А за рахунок чого розвивати видобуток?"

Володимир Кудрицький, НЕК УкрЕнегро:
"Без інвестицій у певну свердловину, видубуток з неї падає, тобто стабільний видубуток забезпечується за рахунок інвестування у свердловини. Щоб нарощувати видубуток - треба видавати ліцензії на розробку нових свердловин"

Вероніка Мовчан, Інститут економічних досліджень та політичних консультацій: Наразі відбувається певне гальмування у торгівлі з ЕС. Це є ознакою того, що потрібно робити наступні кроки - маю на увазі стандарти".

Мар'яна Каганюк, She Exports: " Бізнесу потрібно регулярно комунікувати те, у чому йому потрібна допомога, моніторити ринок можливостей та вміти скористатися цими можливостями".
Йоганнес Германн Адріанус Корнеліс де Мол — нідерландський дипломат. Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Нідерландів в Україні (з 2019)
Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі