четвер, 21 листопада 2019 р.

В Києві відбулись Щорічні Загальні Збори Європейської Бізнес Асоціації

Більше 800 гостей зібралися 19 листопада на головній події року в Європейській Бізнес Асоціації – Щорічних Загальних Зборах. Цього року Асоціація відзначає 20-річчя своєї діяльності, тож подія видалася дійсно особливою. Участь у зустрічі взяли перші особи країни, представники членських компаній, державних органів, посольств, міжнародних організацій та ЗМІ. 
Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук привітав Асоціацію та запевнив, що Уряд – надійний партнер бізнесу, готовий зробити все залежне, щоб умови ведення бізнесу та умови життя в країні змінювалися на краще. Водночас, Олексій Гончарук наголосив на ТОП-3 пріоритетах Уряду: забезпеченні рівних правил гри в країні, боротьбі з контрабандою та реформуванні правоохоронних органів, які, безумовно, підтримуються бізнесом. Також Прем’єр-міністр запросив представника від бізнес-спільноти стати постійним учасником засідань Кабінету міністрів України, і вже 20 листопада відбулось перше засідання, в якому від ЕВА взяла участь виконавчий директор Анна Дерев’янко.


Дмитро Разумков, голова Верховної Ради України, повідомив, що за час роботи нової ВР вже було прийнято 86 законів, більшість з яких стосуються підприємців та полегшують умови ведення бізнесу, налагоджують процеси, які мають наблизити ведення бізнесу в країні до кращих світових стандартів. Від себе особисто та від всього депутатського корпусу пан Разумков завірив, що плідна співпраця Парламенту і бізнесу продовжиться, щоб разом змінювати економіку, створювати робочі місця та впроваджувати позитивні зміни, на які чекає країна.


У своєму виступі Томаш Фіала, президент Європейської Бізнес Асоціації та CEO Drаgon Capital, зауважив, що незважаючи на деяку паузу в активності інвесторів на початку року, викликану подвійними виборами, наразі вона знову пожвавлюється. Асоціація має наміри продовжувати конструктивну співпрацю з Президентом, Урядом та Парламентом і в подальшому, аби Україна розвивалась та зростала, адже це – наша спільна мета.


На переконання Голови Представництва ЄС в Україні Матті Маасікаса Україна має надзвичайно великий потенціал щодо нарощення обсягів торгівлі та поглиблення зв’язків з ЄС. Україна має використовувати свою географічну перевагу та всі можливості зони вільної торгівлі, аби наростити експорт до країн ЄС. Також пан посол запевнив, що Україна може розраховувати на підтримку країни на шляху реформ та євроінтеграції.  


Вчора ми мали чудову нагоду озирнутися на 20 років назад – згадати, як все починалося, як Асоціація зростала та зміцнювала свій вплив, пригадати найяскравіші моменти та визначальні події, подякувати усім, хто зробив свій вклад у розвиток Асоціації. Водночас, поміркувати, що ми можемо зробити сьогодні, аби створити найкращі умови для розвитку бізнесу та вже через 20 років зробити Україну кращим місцем для ведення бізнесу та життя.
Власне, про це йшла мова на двох дискусійних панелях – влади та бізнесу.
Дискусійна панель «Leveraging the Present» об’єднала представників державних органів, які говорили про те, що влада робить вже зараз, аби прискорити темпи реформ. Так, головне завдання влади – зберегти макроекономічну стабільність та прискорити темпи економічного зростання. Аби досягти мети, Уряд планує  запровадити довгострокове бюджетне планування, завершити реформування податкової та митної сфери, проводити масштабні роботи з модернізації інфраструктури, реалізовувати механізми концесії та приватизації. просувати український експорт та розвивати ринок праці. Також у ТОП-пріоритетах – боротьба з контрабандою, фіскалізація, пожвавлення українського експорту, розвиток ринку праці та багато іншого.


У дискусії взяли участь Оксана Маркарова, Міністр фінансів України, Тимофій Милованов, Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, Владислав Криклій, Міністр інфраструктури України, Яків Смолій, Голова Національного банку України, Максим Нефьодов, Голова митної служби України, Сергій Верланов, Голова Податкової служби України, Юлія Соколовська, Міністр соціальної політики України та Юлія Ковалів, заступник Голови Офісу Президента України.  


В рамках дискусійної панелі «Anticipating the Future» на сцені зустрілись представники бізнесу, разом з якими ми спробували зазирнути на 20 років вперед та помріяти, яким буде майбутнє та якими будуть підприємці майбутнього – як варто реагувати на зміни та будувати інноваційний бізнес. Дякуємо учасникам дискусії за цікаву розмову та інсайти – Тіберіу Діма, BASF, Alessandro Zanelli, Nestle, Андрій Коболєв, Нафтогаз України, Віра Платонова, Visa, Юрій Антанюк, EPAM, Валентин Фречка, RE-leaf, Валерій Яковенко, Drone.ua.
Кульмінацією вечора стало оголошення нового складу Правління Європейської Бізнес Асоціації. За результатами виборів, новими членами вищого керівного органу Асоціації стали Томаш Фіала, Dragon Capital, Дмитро Шоломко, Google Ukraine, Ніна Домбровська, Henkel Ukraine, Олександр Писарук, Raiffeisen Bank Aval, Тіберіу Діма, BASF, Дмитро Грищенко, Danone, Василь Бовділов, Unilever Ukraine. Вони приєднаються до складу чинних членів Правління, разом з якими визначатимуть стратегію розвитку Асоціації у 2020 році.
Щиро дякуємо всім, хто бере активну участь у житті Асоціації та робить вклад у розвиток нашої потужної бізнес-спільноти. Разом ми сила. Тож саме разом і продовжимо змінювати нашу країну та умови ведення бізнесу в ній на краще.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі