середа, 2 жовтня 2019 р.

П’ятий національноий форум IT-директорів органів влади «Довіра у цифровому суспільстві»

Понад 400 фахівців відвідали 27 вересня П’ятий національноий форум IT-директорів органів влади «Довіра у цифровому суспільстві»
П'ятий Форум для ІТ-менеджерів України організовано проєктом EGOV4UKRAINE та Міністерством цифрової трансформації за сприяння Європейського Союзу та його держав-членів Данії, Естонії, Німеччини, Польщі та Швеції.

Представляємо ключового промовця Форуму
Андрус Ансіп (Естонія) – член Європейського парламенту, був віце-президентом у попередньому складі Європейської Комісії і курував там напрямок спільного цифрового ринку ЄС. Раніше (у 2005-2014 роках) обіймав посаду премє’р-міністра Естонії.
Його доповідь має назву «Е-врядування для кращих публічних послуг та цифрового бізнесу». Пан Ансіп говорив про значення розвитку сфери та європейський досвід у цьому.

Радник міністра цифрової трансформації Людмила Рaбчинська представила на форумі огляд розвитку електронних послуг та ІТ-інфраструктури в Україні.
Вона наголосила: сервіси, які надає держава, мають бути доступними для всіх в Україні. Ось чому Міністерство цифрової трансформації та донори розвивають фізичні контактні пункти, або центри надання адміністративних послуг водночас із розвитком ініціативи "Держава у смартфоні".
Основою для масового розвитку електронних послуг є система обміну даними «Трембіта», а інформаційна система «Вулик» для ЦНАПів підтримує надання публічних послуг. Вони також є умовами для розвитку довіри до електронних послуг в суспільстві, оскільки «безпечні від архітектури". Однак необхідна також безпечна цифрова ідентифікація, заявила Марі Педак, керівник проєкту EGOV4UKRAINE / U-LEAD з Європою. Така ідентифікація - наступний фактор, що зміцнює довіру.

Україна переймає досвід Естонії для здійснення цифрової трансформації.
На форумі віцепрем’єр-міністр та міністр цифрової трансформації Mykhailo Fedorov представив чотири основні кроки до електронного врядування в Україні, засновані на естонській практиці:
- політична підтримка на всіх рівнях влади,
- smart-id,
- єдиний портал обслуговування громадян та
- практикування такого дизайну сервісу, аби державні послуги були невидимими.


 «Захист даних належить до категорії прав людини, - зауважила  Кріштіна Розгоні з університету Відня.  - Вона є головним консультантом з медіа, телекомунікацій та правових політик. Уряд має зробити захист даних і приватності своєю щоденною справою, як це є в Європейському союзі. Це ключ до побудови довіри».

Єдине, чого не вистачило дискусії про інформаційну ситему "Вулик" - це часу. Говорили не мало, але можна було ще говорити і говорити Зокрема, про:
- переваги, що отримують ЦНАПи від автоматизації роботи адміністраторів
- переваги інформаційної системи “Вулик» , розробленої в межах реалізації проекту EGOV4UKRAINE
- як підключитися та як розширити можливості «Вулика»
- взаємодію «Вулика» і системи обміну даними «Трембіта»
Кваліфіковані промовці Володимир Брусіловський (Volodymyr Brusilovskyi), Наталія Шамрай та Андрій Піскун (Andrii Piskun) детально роз'яснювали все це та відповіли на всі запитання.

На форумі відбулися також два окремих семінари з питань впровадження системи обміну даними «Трембіта» та інформаційної системи «Вулик».

Зокрема, провідний експерт проєкту  EGOV4UKRAINE Юрій Копитін, який керує напрямком «Треміти»,   розповів про технічні нюанси підключення органів виконавчої влади та їхніх реєстрів до неї, а також про способи забезпечення безпеки даних, що обмінюються через систему.

Надія Мельник з Міністерства цифрової трансформації України повідомила, що угоди на підключення до  системи обміну даними «Трембіта» уклали вже 34 органіи виконавчої влади, з них 7 підключено, а два здійснюють взаємодію – Національна служба здоров’я України та Державна служба з питань лікарських засобів та контролю за наркотиками. Таким чином забезпечується ефективна реалізація прогарми «Доступні ліки».

Андрій Піскун, який курує в EGOV4UKRAINE впровадження  «Вулика»,  наголосив на перевагах інформаційної системи для ЦНАПів.

«Вулик» забезпечує базові потреби центрів, - розповів експерт .- Він  є підсистемою Системи електронної взаємодії органів виконавчої влади, і тому пришвидшує  надання послуг. Надзвичайно важливою є функція взаємодії «Вулика» із системою  “Трембіта”.  До того ж,  «Вулик»  простий у користуванні, безкоштовний  і його функціонал можна збільшувати».

Володимир Брусіловський з Міністерства цифрової трансформації розповів про деталі піключення Центрів адміністративних послуг до «Вулика». Він  підкреслив, що процедура залишається незмінною в умовах, коли відбувається формальна зміна держателя системи – з Державного агентства з питань електронного врядування на Міністерство цифрової трансформації.

Голова Всеукраїнської асоціації Центрів надання адміністративних послуг Наталія Шамрай наголосила на важливості автоматизації роботи ЦНАПів та, в цьому контексті, привабливості інформаційної системи «Вулик» для центів невеликих об’єднаних територіальних громад.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі