понеділок, 9 вересня 2019 р.

Знайдений дешевий спосіб отримання водню з морської води і енергії сонця

Найден дешовый способ получения водорода из морской воды и энергии солнца 
Як повідомляє Building Tekh, дослідники зі Стенфордського університету довели життєздатність технології створення палива з допомогою сонячної енергії і солоної води, яку вони брали прямо з затоки Сан-Франциско. На відміну від інших рішень, які засновані на використанні очищеної води, можливість генерації водню з морської води пропонує набагато більший потенціал, з огляду на величезні ресурси океану.

Результати дослідження були опубліковані в журналі «National Academy of Sciences». Про проривної технології вчені розповіли в статті під назвою «Високостійке розщеплення морської води на водень і кисень за рахунок сонячної енергії».

    Розщеплення води на водень і кисень за допомогою електрики, зване електролізом, є проста і давно відома концепція: джерело живлення підключається до двох електродів, поміщеним в воду, коли живлення включається, газоподібний водень виробляється на негативному кінці (катоді), а кисень - на позитивному (аноді).

У більшості випадків сіль в морській воді швидко роз'їдає електроди. Завдяки використанню негативно заряджених шарів на аноді розробникам вдалося створити умови для відштовхування хлориду і розвитку високої корозійної стійкості. Вони виявили, що електролізер може «працювати при низькій напрузі і великих токах і експлуатуватися більше 1000 годин».

Новий метод віщує величезні перспективи для вироблення достатньої для глобальної енергетики кількості водневого палива з поновлюваних джерел, таких як сонячна та вітрова енергія. Для підтвердження життєздатності своєї ідеї вчені створили робочий прототип пристрою, який, за їхніми словами, виробники зможуть масштабувати і запустити в масове виробництво.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі