понеділок, 9 вересня 2019 р.

Торговельно-економічне співробітництво між Україною та Швецією

 https://sweden.mfa.gov.ua/mediafiles/sites/sweden/images/sites-promo/sweden.jpg
Як повідомляє сайт Посольства України в Швеції, протягом останніх років торговельно-економічні відносини між Україною та Королівством Швеція динамічно розвиваються. Швеція є найбільшим торговельним партнером України в Північній Європі.
У 2018 р. продовжувала спостерігатися позитивна динаміка товарообігу товарами і послугами. Так, за даними української статистики, вартісні обсяги експортно-імпортних операції між Україною та Швецією зросли на 5,2% у річному вимірюванні та становили 694,3 млн.дол.США.
 Експорт товарів і послуг збільшився на 0,3% і становив 171,4 млн.дол.США. Основними позиціями українського експорту були: деревина і вироби з деревини, чорні метали, меблі, пластмаси, полімерні матеріали, реактори ядерні, котли, машини, вироби з каменю, гіпсу, цементу та готові текстильні вироби. Імпорт зі Швеції в 2018 році збільшився на 6,9% і становив 522,9 млн.дол.США. Провідні позиції у товарній структурі українського імпорту зі Швеції займають реактори ядерні, котли, машини, засоби наземного транспорту, папір та картон, жири та олії тваринного або рослинного походження, фармацевтична продукція.
Швеція посідає десяте місце в переліку європейських країн, що здійснюють інвестиції в економіку України. Станом на 1 січня 2019 р. обсяги прямих шведських інвестицій становили 341,8 млн. дол. США або 1,1% від загального обсягу прямих іноземних інвестицій в економіку України.
Понад 100 шведських компаній наразі присутні в Україні. Значний потенціал співпраці залишається в сфері використання відновлювальної енергії, утилізації та переробки відходів, а також в телекомунікаційній галузі, сферах енергозбереження та захисту довкілля, ядерної безпеки, сільського господарства, в сфері фінансів, туризму тощо.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі