пʼятниця, 6 вересня 2019 р.

У галереї «АВС-арт» представили унікальний альбом «Мистецька колекція Михайла Поживанова»

Як повідомляє газета "День", у галереї «АВС-арт» представили унікальний альбом «Мистецька колекція Михайла Поживанова»

«Радий, що є така можливість — представити широкому загалу твори, поділитися мистецькою емоцією, яка мене надихає, захоплює, спонукає до роздумів. Це відкритість діалогу картини й глядача, художника й колекціонера» — цими словами Михайло Поживанов звернувся до присутніх, презентуючи унікальний альбом «Мистецька колекція Михайла Поживанова» в стінах рідної йому галереї «АВС-арт», на київському Подолі.

Михайло Поживанов — знаний в Україні та за її межами державний, громадський діяч, доктор технічних наук. Але в усі роки, де б він не був, його супроводжує мистецтво. Іще в студентські роки на половину своєї місячної стипендії Михайло придбав картину, яка йому дуже сподобалася. Відтоді й до сьогодні в його приватній колекції уже близько тисячі майстерних робіт українських художників!

Свого часу М.Поживанову вдалося врятувати, викрадену в Україні колекцію з 200 картин, та повернути її на батьківщину. Відтоді його життя (часом — наукове, часом — чиновницьке, часом — бізнесове) наповнене живописом. Нині практично всі знакові українські художники — його друзі.

Тому й не випадково 2009 року з’явилася галерея «АВС-арт» — творчий сучасний майданчик українських художників у Києві.

І ось тепер Михайло Поживанов запросив друзів-художників, чиї картини поповнили його колекцію, на презентацію... їхньої ж творчості! Адже альбом вмістив репродукції практично всіх картин, закуплених Поживановим упродовж кількох десятків років! Колекціонер вирішив відкрити свою приватну галерею українцям, демонструючи таким чином приклад для інших власників мистецьких надбань .

Директор галереї «АВС-арт» Алла Маричевська, проводячи своєрідну «віртуальну екскурсію» колекцією Михайла Поживанова, наголосила — як на часових, так і географічний особливостях робіт: альбом увібрав у себе авторів майже з усіх регіонів України, які створили свої полотна від 1930-х років і до сьогодні.

Серед представлених у альбомі художників, такі знакові імена як: Валентин Алтанець, Петро Бевза, Борис Буряк, Петро Гончар, Алла Горська, Микола Журавель, Віктор Зарецький, Анатолій Криволап, Микола Малишко, Іван Марчук, Любомир Медвідь, Георгій Якутович, Валерій Шкарупа та багато інших.

Доктор мистецтвознавства, професор Олександр Федорчук навдивовижу точно охарактеризував презентований альбом: «Мистецька колекція Михайла Поживанова — вираження смаку, інтелекту, культури, духу однієї особи, що віддзеркалює настрої й переживання, мрій й надії людності. Далеко не кожному вдається це здійснити. І було б ідеальною формою, якби такий приклад ставав домінацією загального державного руху в напрямі всієї культури...»

Варто згадати й таке: перед київською презентацією мистецького альбому, на пропозицію львівських митців, Михайло Поживанов організував повномасштабну виставку своєї колекції в Львівському палаці мистецтв, яка викликала жвавий інтерес.

Знаю, що в колекціонера попереду ще багато планів, пов’язаних із підтримкою та популяризацією українського мистецтва. Віриться, що в цьому культурологічному сподвижництві Михайло Поживанов буде не одинокий...

 
Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі