четвер, 6 червня 2019 р.

Владислав Шерешевський «POST»

Мистецький центр «Шоколадний будинок»
28 травня 2019 - 16 червня 2019
Владислав Леонідович Шерешевський (1964 р.н.)
Навчався в Республіканській художній школі ім. Т. Г. Шевченка. В 1991 році закінчив Київський державний художній інститут (нині НАОМА), педагоги з фаху — В. Чебаник, Г. Галинська. Член Спілки художників України з 1992 року. У 1995 став стипендіатом Міністерства культури Німеччини.
Шерешевський зазначає багатошаровість сприйняття своїх робіт: спочатку це гумор, посмішка, потім глядач вбачає парафрази з класичного живопису, як-от Рафаель, мотиви Вермеєра, Сєрова. «Але головне — синтез усього у картинах. Завдяки такому поєднанню смішне може водночас видаватися ще й сумним. Та це вже — для тих, хто зовсім розуміє» В.Шерешевський.
Владислав з посмішкою дивиться на фантастичний, алогічний, абсурдний, але привабливий для нього світ. Він іронізує над історією і політикою, рекламою і телебаченням, релігією і національною ідеєю, поєднуючи мало сумісні сюжети і догми.
Головними особливостями живопису є великі мазки, фактурність та кропітке опрацювання деталей. Його роботи виконані не лише в реалістичній традиції, але також і в естетиці примітивізму, гротеску, постмодерністської іронії і самоіронії, неопоп-арту.
Твори знаходяться в музеях та приватних колекціях США, Ізраїлю, Греції, Швеції, Італії, Польщі, Німеччини (фірма «Даймлер Бенц», муніципальна галерея Мюнхена, Міністерство культури Баварії), України (Музей мистецтв України) та інших країнах світу.


Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі