середа, 12 червня 2019 р.

Відбулось підбиття підсумків діяльності програм територіального співробітництва "Білорусь - Україна" та "Молдова - Україна"

12 червня пройшла прес-конференція з нагоди підбиття підсумків діяльності програм територіального співробітництва «Білорусь – Україна» та «Молдова – Україна», які є складовою частиною програми територіального співробітництва країн Східного партнерства (EaPTC), що фінансується ЄС.
 http://eaptc.euЄС інвестував 5,6 млн євро у 29 грантових проектів для підтримки транскордонної співпраці місцевих громад України із сусідніми регіонами в Білорусі та Молдові за 2015-2019 рр.
 
В Києві лідери успішних транскордонних партнерств з Білорусі, Молдови й України підсумували результати співпраці та представили здобутки спільних проектів під час заключного заходу програм територіального співробітництва Білорусь – Україна та Молдова – Україна. Програма EaPTC, що фінансується Європейським Союзом, спрямована на сприяння втіленню реальних і відчутних змін у прикордонних регіонах трьох країн.


У Києві відбулось підведення підсумків реалізації 29 транскордонних проектів за програмами територіального співробітництва «Білорусь – Україна» та «Молдова – Україна», що фінансуються Європейським Союзом.

Транскордонні проекти за двома програмами були спрямовані на місцевий та регіональний розвиток прикордонних регіонів, стимулювання економічного зростання, пошук спільних рішень для загальних проблем по обидва боки кордону та зробили важливий внесок у покращення умов життя місцевих громад.

У програмі «Білорусь – Україна» було реалізовано 13 спільних проектів у регіонах, а саме: в Україні – Волинь, Рівненщина, Житомирщина, Київщина та Чернігівщина; в Білорусі – Брестська та Гомельська області. За програмою «Молдова – Україна» впроваджено 16 спільних проектів в українських регіонах (Одеська, Вінницька та Чернівецька області) та на всій території Молдови.

Під час підсумкової прес-конференції голова української делегації Ганна Білоколос, представниця Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, наголосила: «Програма транскордонної співпраці – важливий інструмент для розвитку прикордонних територій. Це не лише реалізація заходів прикордонного співробітництва, а й додаткові можливості до участі у програмах ЄС регіонів України, які не залучені до програм прикордонної співпраці, зокрема, Чернігівської, Житомирської та Київської областей».

У свою чергу, Лучіан Джега, Керівник програм Європейської Комісії (DG NEAR), зазначив: «Європейська Комісія підтримує вектор щодо імплементації співробітництва транскордонної взаємодії. Мета програм, започаткованих 4 роки тому, – розвиток партнерства з іншими країнами-членами Східного партнерства. Важливо зазначити, що програма була націлена на врахування двосторонніх інтересів та на укріплення партнерства на транскордонній території».

Глава делегації Молдови, представниця Державної канцелярії Республіки Молдова Емілія Чеботарі підкреслила: «Хочу особливо наголосити, що Програма територіального співробітництва Молдова – Україна виявилась дуже цінним інструментом Європейської Комісії, що дозволило нам виявляти й долати спільні проблеми в прикордонних регіонах та допомогло стимулювати соціально-економічний розвиток  на місцевому рівні. Програма сприяла мобілізації багатьох інституцій та організацій на рівні як органів державної влади, так і громадянського суспільства. Ми можемо з упевненістю стверджувати, що малими кроками розбудовуємо потенціал і досягаємо реальних результатів».

Підсумовуючи, Ерк Ролоффс, Керівник групи експертів, адміністратор Програми EaPTC – GIZ зазначив, що підтримує ініціативи всіх трьох країн щодо продовження Програми  EaPTC: «Ця програма – лише початок,  база для наступних кроків. Зважаючи на суттєві досягнення та успішні результати реалізації грантових проектів, ми сподіваємося на продовження Програми з боку ЄС. Наразі вже розпочато діалог країн-партнерів з Європейською Комісією  щодо майбутнього Програми».

Учасники заходу позитивно оцінили впровадження спільних проектів та засвідчили успішність реалізації двох програм територіального співробітництва «Білорусь – Україна» та «Молдова – Україна». Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі