середа, 10 квітня 2019 р.

Українським виробникам пояснили переваги Угоди про вільну торгівлю з Ізраїлем та розказали про перспективи ринку та програму #GoIsrael 2019, що реалізується в рамках ініціативи ЄС EU4Business

Українським виробникам пояснили переваги Угоди про вільну торгівлю з Ізраїлем та розказали про перспективи ринку та програму #GoIsrael 2019, що реалізується в рамках ініціативи ЄС EU4Business

У вівторок, 9 квітня, понад 300 українських представників малого та середнього бізнесу мали змогу  відкрити для себе можливості та переваги, які надає Угода про вільну торгівлю з Ізраїлем в рамках практикуму «Угода про вільну торгівлю між Україною та Ізраїлем: торговельно-економічні можливості для українських експортерів».

Подія була організована ЄБРР, в рамках ініціативи ЄС EU4Business, за підтримки Офісу з просування експорту України та Мінекономрозвитку. Мета заходу –  підготувати українських підприємців до освоєння ізраїльського ринку до вступу у дію Угоди про зону вільної торгівлі з Ізраїлем та розказати як, коли та хто саме з українських виробників зможе скористатися спеціальними умовами Угоди. Адже зорієнтуватися у понад 500 сторінок основного тексту угоди та 1 500 сторінок додатків не просто навіть фахівцям.

Акцент на підготовку саме малих та середніх підприємств було зроблено не випадково. Як зазначила Надія Мустя, Регіональний координатор Групи фінансування і розвитку МСБ Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР):  «МСП є основою економіки та наріжним каменем стійкої ​​моделі економічного зростання. Вони є ключем до створення робочих місць та економічної диверсифікації. Цю позицію розділяє наш надійний партнер – Європейський Союз. У 2016 році ми підписали угоду в рмках ініціативи EU4Business щодо надання консультаційної, інформаційної, навчальної а іншої підтримки МСБ. І ми вже бачимо відчутні результати нашої співпраці та попередніх торгових місій в Ізраїлі, що були організовувані минулого року, і впевнені, що заплановані на 2019 - 2020 роки торгові місії принесуть ще більший ефект».
Ізраїль – один з найпотужніших імпортерів у світі та перша країна Близькосхідного регіону, з якою Україна підписала Угоду про зону вільної торгівлі. Потенціал купівельної спроможності майже 9-мільйонного ізраїльського населення, за оцінками фахівців Мінекономрозвитку, дозволить диверсифікувати та розвинути український експорт та стане стимулом саме для МСП, бо бізнес в Ізраїлі побудований на малих підприємствах, які і стануть потенційними  партнерами українських виробників.
"Ізраїль перспективний ринок для українського бізнесу через високий рівень споживання, відкритість ринку до нових технологій, а також єдиний часовий пояс, відсутність віз та хороше авіа сполучення.  Наші дослідження показують, що серед перспективних товарів для експорту в Ізраїль - харчова промисловість (кондитерські, хлібобулочні, шоколад та печиво), а також меблі" - відмітила в своєму виступі начальник відділу аналітики Офісу з просування експорту Ольга Гвоздьова.
Дипломати обох країн також бачать в Угоді вигоди для бізнесів в як в Україні, так і в Ізраїлі:
«У грудні цього року ми відзначатимемо 28-му річницю дипломатичних відносин між Україною та Ізраїлем. На сьогоднішній день ми можемо говорити про дійсно позитивний напрямок розвитку двосторонніх відносин в усіх сферах, включаючи торговельно-економічні відносини. І Угода про Зону вільної торгівлі з Ізраїлем - один з найвизначніших документів, підписаний за весь час відносин між нашими країнами. Вона вплине не лише на економічну сферу, а й задаватиме тон співпраці в інших сферах. За найменшими розрахунками, ми  очікуємо збільшення торговельного обороту між нашими каїнами, як мінімум, вдвічі  протягом 3-5 років дії Угоди,» - зазначив Надзвичайний і Повноважний Посол України в Державі Ізраїль пан Геннадій Надоленко.
Як відзначив у своєму вступному слові сьогодні Надзвичайний і Повноважний Посол Держави Ізраїль в Україні пан Джоел Ліон:  “Що ми очікуємо від цієї угоди про ЗВТ? Це глобальне питання. Звичайно, Україна хоче експортувати якомога більше, але Ізраїль також хоче експортувати більше і імпортувати менше. Це факт. Тому питання: як ми можемо знайти компроміс наших інтересів? У спосіб, коли ізраїльські продукти та технології можуть допомогти вам зробити кращу та дешевшу продукцію та знайти нові потенційні ринки для цієї продукції. Таким чином ми зможемо задовольнити інтереси обох країн, які у кінцевому результаті, будуть експортувати. Завдяки цій Угоді підприємці зустрінуться на бізнес-рівні і знайдуть нові можливості один для одного. Наприклад, українські виробники меблів приїдуть до Ізраїлю і зустрінуться з потенційними партнерами там і побачать, чи можуть вони спільно виробляти щось інше і продавати його третій країні з взаємною вигодою. Так я бачу цю Угоду".

Нагадаємо, що Угода має вступити у силу одразу після ратифікації українським Парламентом та ізраїльським Кнесетом. Найбільше преференцій отримають сільськогосподарські  та промислові товари. Зокрема, 0% тарифних квот одразу з моменту набрання чинності Угоди отримають такі сільськогосподарські продукти як філе риби, рослинні олії (свиріпова, ріпакова), овочі консервовані та приготовлені. Через 3 роки список доповниться горіхами, спеціями, насінням, плодовими пюре, тютюном, тощо. Найдовше, від 5 до 7 років, доведеться чекати «нульової» тарифної ставки українським  виробникам  м'яса птиці (мороженого та субпродуктів), продуктів з риби та ракоподібних, борошна та крохмалю кукурудзяного; соків, овочів, інших рослинних олій, кондитерських виробів, желатину, екстракту солодового, кетчупу та домашніх соусів.
Серед промислових товарів «нульові» тарифні квоти отримають лікарські засоби, парфумерно-косметичні засоби, продукція хімічної та легкої промисловості, паперова продукція; добрива, будівельні матеріали; побутова техніка, автомобілі; електронні прилади, тощо (з моменту набрання чинності Угоди); косметичні препарати, верхній одяг для жінок, санітарно-технічні вироби з кераміки, інструменти садові та для ремонту, електрична апаратура тощо (через 3 роки); білизна постільна та кухонна, скло термічно поліроване, форми для металоливарного виробництва (через 5 років) і шампуні, меблі з різних матеріалів та їх частини (через 7 років).

Докладніше:
    Огляд пріоритетних експортних секторів, торгових можливостей в Ізраїлі для українських компаній харчової промисловості та IT: http://bit.ly/GoIsrael2019live2 
    Огляд пріоритетних експортних секторів, торгових можливостей в Ізраїлі для українських компаній меблевої та легкої промисловості: http://bit.ly/GoIsrael2019live3

Подія була організована ЄБРР, в рамках ініціативи ЄС EU4Business, за підтримки Офісу з просування експорту України та Мінекономрозвитку.

Довідково:

Угоду про вільну торгівлю  між Кабінетом Міністрів України та Урядом Держави Ізраїль було підписано 21 січня 2019 року.

За 2018 рік Україна експортувала до Ізраїлю продуктів на суму 580 млн. дол. США, з яких найбільшу частку склали продукти АПК та харчової промисловості (58%), недорогоцінні метали та вироби з них (34,4%), деревина, паперова маса та вироби з них (3,3%), машини, устаткування та механізми (2,1%), хімічна продукція (1,4%).

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі