вівторок, 16 квітня 2019 р.

1-й Установчий з'їзд Ради азербайджанців України

 
https://kka.org.ua/uploads/pq06s385ead8a09e744d06c8f0.jpeg
Три найбільші азербайджанські національні організації України об’єдналися в єдину структуру – «Раду азербайджанців України».

Установчий з’їзд «Ради азербайджанців України» відбувся у неділю, 14 квітня, в Києві.
Так, до Ради азербайджанців України увійшли такі великі азербайджанські організації, як Конгрес київських азербайджанців, Об’єднана діаспора азербайджанців України та Об’єднаний конгрес азербайджанців України.

На з’їзді буди присутні 150 азербайджанських делегатів з усіх регіонів України, народні депутати України, працівники посольства Азербайджану, відомі підприємці та культурні діячі, науковці. Спеціальним гостем був голова Державного комітету Азербайджанської Республіки з роботи з діаспорою Фуад Мурадов.

В ході з’їзду ці три найбільші організації ухвалили рішення про об’єднання, а також визначили свій статут та логотип.

Під час виступу Мурадов наголосив, що азербайджанська громада в Україні завжди була добре організованою та дружньою. За його словами, уряд Азербайджану послідовно проводить лінію національної консолідації усіх азербайджанців за кордоном, а відтак – щиро вітає об’єднання трьох найбільших азербайджанських організацій України в одну структуру.

Народний депутат України Борислав Береза, який був присутнім на цьому з’їзді, підкреслив, що азербайджанці є достойним прикладом для наслідування, адже вміння єднатися зараз є вкрай важливим для українців. Також він зазначив, що азербайджанці, яких в Україні зараз проживає близько 500 тисяч, є однією з найбільших національних меншин у країні.
Читайте також: Діаспора збирає кошти на встановлення погруддя Шевченку у Лісабоні

Також Береза звернув увагу на спільні для Азербайджану та України безпекові виклики, а також на те, що офіційний Київ завжди послідовно підтримував територіальну цілісність Азербайджану.

Представники азербайджанської сторони, в свою чергу, однозначно заявили про підтримку територіальної цілісності України та наголосили, що Україна є однією з найбільш дружніх до Азербайджану та азербайджанців країн.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі