субота, 16 лютого 2019 р.

У Києві проходив регіональний семінар для держав-членів ГУАМ «Разом проти маніпулювання спортивними змаганнями»

14-15 лютого у Києві, у Секретаріаті Організації за демократію та економічний розвиток – ГУАМ, проходив регіональний семінар «Разом проти маніпулювання спортивними змаганнями».

Захід, організований для держав-членів ГУАМ, проводився у межах проекту Ради Європи «Спорт осторонь від злочинності +» (KeepCrimeOutofSport +) у співпраці з Міністерством молоді та спорту України та за технічної підтримки Секретаріату.

З вітальним словом до присутніх звернувся заступник Міністра молоді та спорту з питань європейської інтеграції Микола Мовчан. Він запевнив присутніх, що Україна підтримує жорстку позицію ООН, Ради Європи, Європейського союзу, ЮНЕСКО, Міжнародного олімпійського комітету у боротьбі з маніпуляцією у спорті і бере активну участь у всіх міжнародних заходах та угодах, які націлені на протистояння цій загрозі.

«Ми пишаємося тим, що Україна стала третьою країною в Європі, яка ратифікувала Конвенцію Ради Європи проти маніпулювання спортивними змаганнями. Одним із пріоритетів діяльності Уряду України та Міністерства молоді та спорту України є захист морально-етичних цінностей спорту, зокрема боротьба з допінгом, корупцією, маніпулюванням спортивними результатами, насильством тощо», - наголосив посадовець під час відкриття.

Регіональний семінар був організований з метою надання країнам практичної та технічної допомоги у впровадженні заходів щодо створення Національних платформ та боротьби з маніпулюваннями результатами змагань, відповідно до Конвенції Ради Європи проти маніпулювання спортивними змаганнями, а також на впровадження інших відповідних заходів щодо ратифікації та імплементації Конвенції.

Близько 40 учасників - представників Міністерств та відомств, спортивних федерацій, Національних Олімпійських комітетів України, Азербайджану, Грузії та Молдови, протягом двох днів обговорювали поточний стан боротьби з маніпулюванням спортивними змаганнями на національному рівні та механізми боротьби з цим явищем.

Серед почесних гостей урочистої церемонії відкриття заходу були присутні: Голова Національної поліції України Сергій Князев, заступник генерального прокурора України – керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький, заступник Генерального прокурора України Євген Єнін, президента Федерації футболу України Андрій Павелко, Голова Офісу Ради Європи, Представник Генерального секретаря Ради Європи з координації програм співробітництва Мартен Енберг та Генеральний секретар ГУАМ Алтай Ефендієв, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Азербайджан в Україні пан Азер Худієв, Надзвичайний і Повноважний Посол Грузії в Україні пан Гела Думбадзе, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Молдова в Україні пан Руслан Болбочан, Надзвичайний і Повноважний Посол Португальської Республіки в Україні пані Марія Кріштіна Серпа ді Алмейда та заступник Посла Королівства Норвегія в Україні пан Фредерік Артур

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі