неділя, 17 лютого 2019 р.

Євген Самборський: «СЕ 049201»


 
 
15 лютого Voloshyn Gallery представила персональну виставку Євгена Самборського: «СЕ 049201». Це серія нових живописних робіт з характерними для автора рослинними мотивами та елементами колажу.

«…Мабуть, найважливіше, про що мені йдеться в цих роботах, – це нівелювання системи, в якій ми живемо. Через художній жест, який привносить елементи, що представляють систему, на площину полотна, вони потрапляють в певну вигадану історію, в гру мистецтва, в казку, створюючи сюрреалістичну конотацію живопису – цього класичного, зашореного, застарілого медіуму. Ці елементи стають частиною гри, і через таку гру вони набирають іронічного і не серйозного забарвлення…» – Євген Самборський.

У цих роботах набуває чинності ефект, який американська теоретикиня мистецтв Розалінд Краус описує у своєму дослідженні «Автентичність авангарду та інші модерністські міфи» так: «Колажний елемент ховає від ока одне поле, щоб пред’явити зображення, що представляє інше, нове поле, але пред’явити його як зображення – поверхню, що являє собою образ знищеної поверхні». Купюри, кредитні картки та паспорти («колажні елементи» у даному випадку) – це не просто маркери суспільно-економічних відносин, до яких ми всі неминуче залучені. Незважаючи на свою матеріальність, вони виявляють природу чистої абстракції, позначають потенціал та можливість. Купюра позначає можливість придбати або реалізувати певний товар, тоді як паспорт окреслює низку прав, свобод та зобов’язань конкретної людини. Ці об’єкти можна назвати «буквальною метафорою», оскільки вони цілком реально виступають замінниками речей та можливостей.

Євген Самборський народився у 1984 році в Івано-Франківську. Навчався в Інституті мистецтв Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника (випуск 2005 року). Стипендіант програми «Gaude Polonia» (2009 та 2012 рр.). Протягом 2009–2012 рр. навчався у польського художника Павла Альтгамера. Переможець конкурсу МУХі (2012), лауреат Першої спеціальної Премії PinchukArtCentre у складі Відкритої групи (2013), переможець започаткованого Dymchuk Gallery «Open Call» для молодих українських художників (2017), номінант Премії PinchukArtCentre (2018). Куратор Резиденції для художників в Івано-Франківську (2015) та Міжнародного фестивалю актуального мистецтва Porto Franko (2018). Нині автор живе та працює у Києві, Україна.

15.02.2019 - 23.03.2019

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі