четвер, 13 грудня 2018 р.

НОВА ІНДУСТРІАЛІЗАЦІЯ: СПІЛЬНІ ДІЇ УРЯДУ ТА БІЗНЕСУ

Основоположними пріоритетами уряду повинні бути формування інноваційної промислової економіки, захист і просування інтересів українського виробника, який має бути захищеним і підтриманим фінансовими ресурсами.

Враховуючи необхідність збереження поступального руху в напрямі проведення нової індустріалізації, Торгово-промислова палата України, спільно з Комітетом по державно-приватному партнерству при ТПП України, Мінекономрозвитку й іншими органами державної та місцевої влади, 11 грудня провела конференцію «Нова індустріалізація: спільні дії уряду та бізнесу» за участю прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

За словами очільника уряду, діалог із бізнесом завжди є дуже позитивним, оскільки дозволяє формувати якісне середовище для економічного зростання.


«Ми маємо 11 кварталів поспіль економічний ріст. Це хороший сигнал, але ми розуміємо, що цього недостатньо для вирішення проблем. Ми можемо зростати на рівні 5–7%. А вигодонабувачем цього зростання має стати український народ», – сказав Володимир Гройсман.

Забезпечити такий ріст, впевнений прем’єр-міністр, можна шляхом реалізації економічної політики уряду.

«Наше завдання – підтримувати фінансову стабільність і інвестувати в економічне зростання. Наші пріоритети: покращення бізнес-клімату, нова система управління держсектором, чесна і прозора приватизація, входження інвестицій у реальний сектор, зменшення залежності від імпорту в енергетиці і розвиток власної бази», – додав Володимир Гройсман.

Ключовим елементом, що дозволить реалізувати намічені плани, стане виконання збалансованого Державного бюджету України на 2019 рік, який містить стимули промислового розвитку, передбачає реалізацію великих інфраструктурних проектів, а також забезпечує фінансування соціальних реформ, передусім в освіті та медицині. Так, із наступного року запрацюють Фонд підтримки інновацій із обсягом фінансування 300–350 млн грн, Фонд енергоефективності із бюджетом майже 14 млрд грн, триватиме робота над запуском Експортно-кредитної агенції. Також будуть продовжені програми секторальної підтримки, в тому числі щодо пільг при модернізації виробництва.


 «Україна потребує відновлення індустріального потенціалу. Я переконаний у тому, що наша держава здатна не тільки займати передові позиції в сфері АПК, а й стати привабливим виробничим майданчиком для вітчизняних і глобальних компаній. Сильні індустріальні традиції, поряд із розвиненою промисловою базою, дозволяють нам не починати  розбудову промисловості «з нуля», а  вже сьогодні мати позитивні результати від втілення  підходу «smart-спеціалізацій» у поєднанні із розвитком кластерів і перспективних національних ланцюгів доданої вартості», – сказав президент ТПП України Геннадій Чижиков.

Під час гала-сесії «Україна 2019: візія економічного зростання» обговорили основні питання промисловості, інновацій, фінансів та експорту.

«Розробка стратегії розвитку промислового комплексу, як і план її реалізації, вже завершена і ми чекаємо на ухвалення її Кабміном. Основні складові стратегії − модернізація і зростання промислового комплексу, регіональний розвиток і підвищення ресурсоефективності промисловості. На сьогодні вже обрано чотири пілотні регіони для smart-спеціалізації. Закликаємо регіони залучатися, тому що це чудова можливість отримати конкурентні переваги у боротьбі за інвесторів», − зауважив Максим  Нефьодов, заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України.

І зазначив, що підвищення ресурсоефективності є одним із очевидних засобів використання конкурентоздатності українського виробництва.

Учасники дискусії також наголошували на необхідності створення Фонду розвитку промисловості, розробки та прийняття ключових документів, що визначатимуть вектор розвитку промисловості України.

«Усунення нетарифних бар’єрів, створення нових робочих місць і поступовий перехід до європейських норм і стандартів відповідно до угоди про асоціацію з ЄС неодмінно допоможуть Україні досягти своїх економічних цілей», – сказав голова представництва ЄС в Україні Хьюг Мінгареллі.

«У рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business 2019 Україна піднялася на п’ять позицій і посіла 71-ше місце. Також ми бачимо позитивні зміни у зменшенні кількості скарг щодо відшкодування ПДВ. Новий закон про валюту, що набере чинності в лютому 2019 року, допоможе бізнесу, що займається зовнішньоекономічною діяльністю, позбутися багатьох проблем. Важлива складова поліпшення бізнес-клімату – «єдине вікно» на митниці. Серед проблем, що залишаються, є невиконання судових рішень, а також вчинення неправомірних дій держслужбовцями. Сподіваємось, актуальні проблеми вирішать відповідні закони», − зазначив Альгірдас Шемета, бізнес-омбудсмен.

Серед найболючіших питань, із якими стикається бізнес при реалізації інноваційно-промислових проектів, учасники назвали  обмеженість джерел фінансування та недоступність їх для малого та середнього бізнесу. Водночас, розвиток  інфраструктури, цифровізація промисловості та впровадження проектів «зеленої» енергетики є ефективними інструментами, які поступово вже впроваджуються.

Панельні дискусії цього року акцентували увагу на темі «Як провести успішну індустріалізацію України в умовах фінансового дефіциту? Чинні та перспективні інструменти державної та недержавної підтримки промисловості». У них взяли участь представники урядових і банківських структур, у тому числі міжнародних фінансових організацій, бізнесу, обласних і місцевих державних адміністрацій, науковці та потенційні інвестори.

«Бізнес повинен бути проактивним, а не нарікати на відсутність ресурсів і можливостей. Фінансові ресурси є. Чорноморський банк торгівлі та розвитку  готовий надавати кредити під цікаві промислові проекти», – сказав Валерій П’ятницький, віце-президент з фінансових питань Чорноморського банку торгівлі та розвитку. 

За словами представника ЄБРР  Сергія Масліченка, банк цього року підтримав в Україні 26 проектів. Він розповів про Fintecc Ukraine − інструмент для підтримки впровадження ресурсоефективних технологій. Fintecc надає компаніям в Україні різні види технічної підтримки, а також уряду України – в сфері правового регулювання, програмних заходів і регуляторної політики шляхом розробки дієвої нормативної бази для передачі технології ефективного використання ресурсів.

Нагадаємо, що на попередній конференції «Нова індустріалізація: виклики, можливості та перспективи для України» було спільно започатковано нову українську платформу для ефективного діалогу між бізнесом і представниками влади для вирішення актуальних питань щодо подальшого промислового розвитку країни.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі