четвер, 13 грудня 2018 р.

Польсько-українська конференція в Києві "Міська економіка та територіальний розвиток. Європейські моделі управління муніципальної інфраструктури. Презентація Європейського досвіду в організації та управлінні комунальними та житловими секторами"

Польсько-українська конференція в Києві, організована Фондом «Європейський інституту нерухомості» та Польсько Українською Господарчою Палатою під почесним Патронатом Посольства Республіки Польща в Україні пройшла 12 грудня в Києві. З огляду на проблеми, що стоять перед модернізацією житлово-комунального господарства і технічної інфраструктури в Україні в цілому, презентація та обмін європейським досвідом в управлінні комунально-житловим та іншими суспільно важливими секторами має велике значення та потребує підтримки цього процесу. Важливою темою для проведення цієї конференції стане практика використання новітніх технологій, а також створення спеціальних моделей фінансування українських міст, органів місцевого самоврядування, територіальних громад. Енергозбереження та енергоефективність – це завдання, які сьогодні надзвичайно актуальні для України, і Польща, як країна, яка вже успішно пройшла через відповідні трансформаційні процеси, має величезну практику та позитивний досвід вирішення таких завдань. Особлива увага під час конференції буде приділена питанням термомодернізації, яка, зокрема, є невід'ємним елементом оптимізації енергоспоживання в житлово-комунальній економіці, а також питанням запровадження відповідних міжнародних стандартів, сертифікації та уніфікації профільних операторів і структур. Під час конференції будуть представлені ряд інноваційних проектів, які вже реалізовані або плануються до реалізації у комунальній сфері в т.ч. щодо відновлюваних джерел енергії. Один з таких проектів є проект "Зелений Університет" Харківського Національного Університету Міського Господарства імені О.М. Бекетова

Мета події:

    Налагодження співпраці між представниками органів місцевого самоврядування, профільних регіональних і місцевих структур, підприємств та організацій Польщі та України діяльність яких пов’язана з тематикою конференції і які зацікавлені в реалізації спільних проектів зокрема за участі різноманітних актуальних інституціональних та фінансових інструментів в т.ч. тих , які пропонуються іноземними донорами та міжнародними фінансовими організаціями.
    Окрема увага під час конференції буде приділена представленню спільного комплексного плану дій організаторів конференції та інших польських учасників на 2019-2020 рр. щодо підтримки і розвитку співпраці з відповідними українськими партнерами в сфері діяльності органів місцевого самоврядування, житлово-комунальної та муніципальної економіки і територіального розвитку України.
   


Зокрема мова йшла про створення і функціонування спільної інформаційно-координаційної та навчальної платформи відповідних польських проектів, партнерів та можливостей для України, яка була би інтегрована з іншими національними, закордонними і міжнародними ресурсами, проектами і програмами, які реалізуються в Україні.

Це особливо важливо ще й тому що поляки вже давно приймають участь в підтримці української децентралізації і програмах енергоощадності та енергоефективності. Польща має величезний досвід відповідної трансформації, який, враховуючи близькість наших країн і народів, в тому числі ментальну, є більш зрозумілим і доступним українським партнерам, зокрема українським органам місцевого самоврядування, в порівнянні з більш «продвинутими» країнами Старого Заходу. Як це зробити?

Польща хоче ділитися з Україною досвідом у сфері інфраструктурного господарства та міської економіки.

На цьому наголосив посол Польщі в Україні Ян Пєкло під час польсько-української конференції у Києві, присвяченої міській економіці та територіальному розвитку, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Хотів би сказати про певний досвід Польщі. Тут ідеться про економіку, міську економіку, управління ОСББ, про питання, пов’язані з термомодернізацією, заощадженням електроенергії. Це теми, з якими ми свого часу стикалися, вирішували певні проблеми, і нам вдалося їх вирішити. З огляду на це ми б хотіли поділитися цим своїм досвідом з вами”, - заявив Пєкло.

Він додав, що цей досвід надзвичайно потрібний Україні.

Посол сподівається, що країнам вдасться розробити спільні механізми подальшої співпраці і допомогти реалізації реформ в Україні.
Читайте також: Посол Пєкло бачить прогрес в українсько-польському історичному діалозі

“Я нещодавно розмовляв з віце-прем'єром Геннадієм Зубком, який також висловив своє зацікавлення польським досвідом, якщо ми говоримо про управління ОСББ у сфері інфраструктурного господарства, економіки. Тому, користуючись нагодою, я хотів би вам побажати плідної роботи” – наголосив Пєкло.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі