четвер, 13 грудня 2018 р.

Українсько-литовський економічний форум

ТПП України долучилася до проведення Четвертого Українсько-литовського економічного форуму
У Києві відбувся четвертий Українсько-литовський економічний форум за участі представників урядів України і Литви, бізнес-асоціацій, експертів, економістів, підприємницьких кіл.

«Радує, що наші відносини розвиваються стабільно і показують хороший приклад іншим державам. Литва нас завжди підтримувала, в тому числі економічно. Тільки мережа Novus створила в Україні понад 5 тисяч робочих місць, а загалом у нашій державі провадять діяльність майже 250 литовських компаній і фірм із литовськими інвестиціями. У Литві наразі працюють 88 компаній із українським капіталом. Зростає наш товарообіг, створюється багато спільних підприємств. Робота кипить! Хай так буде і надалі», - сказав президент ТПП України Геннадій Чижиков.

«Ми дуже цінуємо розвиток партнерства з Литвою не лише в сфері товарообігу, розвитку інвестицій, обміну технологіями, але й її велику допомогу дружньої країни  як посередника між Україною та Європейським Союзом, як більш досвідченого гравця з питань стандартизації, технічних регламентів, правил торгівлі тощо. Принципове значення має продовження плідної співпраці в сферах енергозбереження та енергоефективності, альтернативної енергетики, охорони навколишнього середовища, інвестицій, корпоративної безпеки, це наші пріоритети на майбутнє», – наголосив президент УСПП Анатолій Кінах.

У рамках форуму відбулися засідання тематичних секцій  «Відновлювані джерела енергії», «Транспорт та логістика», «Інноваційні технології» та «Фінансові інструменти та інвестиційний клімат», засідання Українсько-литовської ділової ради.

Участь у заході взяли представники таких провідних литовських компаній, як BOD Group, (розглядають інвестування у проекти сонячних електростанцій у Херсонській та інших областях України),  АТ «Литовські залізниці» –  (зацікавлені у подальшому розвитку міжнародного проекту потягу контейнерних перевезень Вікінг),  UAB INTA – (постачають, обслуговують та програмують обладнання для радіозвязку, системи ренгенконтролю вантажів, системи контролю стану навколишнього середовища),  Клайпедський державний морський порт – (зацікавлені у співпраці з українськими портами).

«В економічній співпраці двох країн, яка лише цього року зросла на 20 %, важливим є не стільки  те, що розширюються номенклатура, товарні групи, а зростання інноваційних товарів, продуктів з більшою доданою вартістю, в тому числі з ІТ-сфери.  Розвиваючи економічні зв’язки, ми розвиваємо європейські цінності, людській капітал», – наголосив перший віце-прем’єр-міністр України, міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів.

На необхідності більшого захисту інвестицій, що стане запорукою їх зростання, зупинився міністр господарства Литви Віргініус Сінкявічус.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі