пʼятниця, 2 листопада 2018 р.

В Дипломатична академія України відбулась презентація книги професора Австралійського національного університету Єлени ГОВОР, "Falling Stars: The story of Anzacs from Ukraine" ("Падаючі зірки: Анзаки з України")

В Дипломатична академія України імені Геннадія Удовенка при МЗС в межах проекту “Культурна дипломатія” відбулась зустріч із професором Австралійського національного університету Єленою ГОВОР, автором книги "Falling Stars: The story of Anzacs from Ukraine" ("Падаючі зірки: Анзаки з України") (2017).

Захід розпочався з вітального слова посла Австралії в Україні пані Мелісси О’Рурк (Ms. Melissa O'Rourke), яка запросила професора Єлену Говор до виступу.

Модерувала захід заступник директора Дипломатичної академії пані Наталія Шульга.

Пані Єлена Говор зібрала історії про 134 іммігрантів з України різних національностей (українці, поляки, євреї, та інші), які з різних причин емігрували до Австралії, а потім добровільно вступили на службу в Австралійсько-новозеландський армійський корпус (АНЗАК).

Під час презентації автор книги зупинялася на окремих фактах та персоналіях. Книга (понад 200 сторінок) є ретельним дослідженням з великою кількістю архівних документів та фотографій, які переплетені яскравими спогадами нащадків українських членів АНЗАК.

Українські анзаки та їхні нащадки – це маловідома сторінка історії українсько-австралійських відносин. І, хоча сучасна українська громада була сформована хвилею політичної міграції 1948-1950 років, саме анзаки стали першими українськими поселенцями в Австралії та відзначені на стінах Австралійського воєнного меморіалу.

Серед присутніх були представники дипмісій Австралії, Швейцарії, Польщі та Палестини, співробітники МЗС України, Дипакадемії, а також запрошені гості. 


Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі