субота, 27 жовтня 2018 р.

Індустріалізація України


Відбувся  1-й форум індустріальних парків України, ініційований Торгово-промисловою палатою України, комітетом по державно-приватному партнерству при ТПП України та МЕРТ за підтримки ЮНІДО та суб’єктів індустріальних парків. Вони також робили наголос на необхідності наявності зацікавленого в проекті «якірного» інвестора, використання джерел альтернативної енергетики та грамотно побудованої внутрішньої інфраструктури.

     «Індустріальні парки − це дієвий  засіб для розвитку регіонів, правильний сигнал для міжнародного бізнесу та залучені інвестиції. Торгово-промислова палата продовжує втілення політики нової індустріалізації − відновлення української промисловості та секторів економіки з високою доданою вартістю. Одним із шляхів досягнення цієї мети якраз є розвиток індустріальних парків і залучення інвестицій у їх розвиток», − зазначив Геннадій Чижиков, президент ТПП України.

У Першому форумі індустріальних парків України взяли участь представники українського бізнесу, органів державної і місцевої влади, професійних, експертних, наукових кіл.

    «Індустріальні парки є однією з важливих складових економічного зростання України. На жаль, наразі вони не в тому стані розвитку, в якому повинні бути. Але ми неодмінно повинні зламати усі перепони та реалізовувати ці проекти Розбудова індустріальних парків органічно вписується в побудову в Україні промислово-аграрної моделі економіки та є одним із пріоритетних напрямів розвитку регіонів, визначеним державною стратегією регіонального розвитку» − сказав Михайло Тітарчук, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України.Учасники Форуму обговорили проблеми створення та функціонування індустріальних парків в Україні, запропонували рекомендації щодо забезпечення їх позитивного впливу на залучення інвестицій та стійкий розвиток регіонів.

Серед основних проблем у створенні та діяльності індустріальних парків фахівці назвали існуючу проблему порядку введення в експлуатацію побудови потужностей, та гальмування процесу місцевими контролюючими органами влади. Крім того, на заваді успішної діяльності парків було зазначено також і проблему у залученні коштів та обслуговування вже існуючих об'єктів: охорона та електропостачання.

Серед інших проблем зверталася увага на прискоренні прийняття Верховною Радою України законопроектів №№ 2554а-д, 2555а-д, прийнятих у першому читанні, але процес їх прийняття затягується.  Між тим, прийняття законопроектів сприятиме активізації інвестиційної діяльності, стимулюванні створення нових високотехнологічних виробництв і високопродуктивних робочих місць шляхом розвитку мережі індустріальних парків.

Також пропонувалося звернути увагу на вже існуючий досвід співпраці місцевих органів влади, громад з ініціаторами створення індустріальних парків (керуючих компаній) щодо налагодження взаємовідносин.

Важливий поштовх до розвитку індустріальних парків мають дати преференції та пільги для початку їхнього розвитку від держави, як це передбачено в європейських країнах: звільнення від податку на нерухомість та податку на землю протягом визначеного періоду; пільгові комунальні платежі; звільнення від сплати ПДВ при імпорті та від ввізного мита тощо. 

Експертами також було зазначено, що у найближчому майбутньому попит на промислову нерухомість в Україні має зрости, перш за все, за наявності таких конкурентних переваг для іноземного інвестору, як вигідне географічне розташування − близькість до великого споживчого ринку ЄС –, можливостей використання майданчиків збанкрутілих підприємств для розміщення індустріальних парків.

Україна має понад 10 млн. га земель у державній власності. Разом з тим, у нас на сьогодні існує 33 індустріальні парки, в той час як, у Польщі 60 індустріальних парків, Туреччині − 263, у США − 400. Досвід Китаю з цього питання свідчить, що економіка країни розвивалася з урахуванням успішного функціонування індустріальних парків, які вносили вклад як податками, так і створенням нових робочих місць, достойної зарплати і збільшенням попиту.

Учасниками форуму запропоновано узагальнити пропозиції, внесені в ході обговорення запланованих питань, які довести до центральних органів виконавчої влади (в межах компетенцій), а також провести черговий форум індустріальних парків у 2019 році.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі