вівторок, 11 вересня 2018 р.

Swiss Night

Посольство Швейцарії в Україні організувало святкування Національного дня Швейцарії 6 вересня у Соборі Святого Софії у Києві. Сотні гостей відвідали подію. Вітальну промову виголосив Mr. Guillaume Scheurer, Надзвичайний та Повноважний посол Швейцарії в Україні. Він вручив премію Tell-Awards, якою нагороджуються громадяни Швейцарії та України за зміцнення двосторонніх відносин між двома країнами Наталії Попович, співзасновнику UCMC, і Андрію Лушницькому, президенту Українського товариства в Швейцарії / Почесному консулу України в Швейцарії. Скульптуру для премії створив чудовий скульптор Олег Пінчук.
У концерті взяли участь співачка Христина Соловій і швейцарський музикант Роланд Граф.

Нагороди Вільгельма Телля названі на честь народного героя Швейцарії, легендарного майстра стрільби, який спонукав швейцарців повстати проти імперії Габсбургів і шукати свободи.

Спочатку лише три центральних кантони були частиною незалежності 1291 року, а для цілісної сучасної Швейцарії для формування нації потрібні були століття.

Війна за незалежність була короткою і не дуже кривавою. Переможці створили соціальну єдність, яка сьогодні живе, захищаючи права меншин у всіх сферах.

Швейцарія знала епохи крайньої бідності, яка загнала мільйони на еміграцію за кордон, включаючи Сполучені Штати, чию конституцію  наслідували швейцарці.

Тепер, звичайно, Швейцарія, незважаючи на населення лише 8,4 мільйона, - це одна з найбагатших країн світу, яка славиться своїми горами, нейтралітетом у війнах, фінансовим сектором, годинниками, ножами, Нестле та іншим. Окрім високого швейцарського рівня життя, в Швейцарії практично немає або дуже мало безробіття серед молоді.

Двостороння торгівля товарами та послугами між Україною та Швейцарією в 2017 році досягла 3 мільярдів доларів, що на 44 відсотки перевищило показник попереднього року.

Швейцарія вважає себе сьомим за величиною інвестором в Україні, інвестиції якої оцінюються в 1,5 млрд. доларів, а швейцарські компанії створили 35 000 робочих місць в Україні. Це, як правило, висококваліфіковані робочі місця, з хорошими зарплатами.

Крім того, Швейцарія щорічно надає Україні 25 мільйонів доларів США, а ще на 5 мільйонів доларів надає допомогу українцям щороку.

Це передбачає чотирирічну стратегію для цього проекту допомоги, і в даний час Швейцарія працює над наступною програмою, яка триватиме з 2020-2023 років.

Швейцарія прагне до проектів, пов'язаних із професійною освітою, і в даний час підтримує 15 українських шкіл. Децентралізація, відповідно до швейцарської форми правління, також є пріоритетом.

Проекти з енергоефективності та поліпшення громадського транспорту є також цілями швейцарської допомоги.
Надзвичайний та Повноважний посол Швейцарії в Україні Гильйом Шорер і його дружина Фарні мають 17-річного сина, який живе у Відні.
Він говорить англійською, французькою, німецькою, італійською та навіть ретороманською, романською мовою, якою розмовляють переважно у південно-східному швейцарському кантоні Гріссон. 


Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі